Що очікувати від депутатів та уряду у 2018-му?

Що очікувати від депутатів та уряду у 2018-му?

­У 2017 році Верховна Рада ухвалила низку ключових законів, які запустили довгоочікувані реформи в освітній, медичній, пенсійній та інших сферах життя. У 2018-му  також планується чимало законодавчих нововведень, які мають покращити економічні та соціальні показники України. Яких змін чекати українцям і до чого готуватися у 2018 році? Відповіді шукали аналітики Центру громадського моніторингу та контролю.

 

Доходи, ціни і зарплати

У Мінекономрозвитку прогнозують, що у 2018 році ВВП України зросте на 3%. Цьому, зокрема, має посприяти покращення інвестиційного клімату та умов ведення бізнесу в Україні як на законодавчому, та і інфраструктурному рівнях. За даними відомства, Україна далі розширюватиме ринки збуту і поглиблюватиме євроінтеграцію. Уже в лютому планується приєднатися до Конвенції Пан-Євро-Мед, що спростить торгівлю з країнами Європи. За підрахунками економістів, експортні показники 2018 року повинні перевищити торішні на 4% і скласти 55,7 млрд дол.

«Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України. Також процес приєднання до Конвенції (Пан-Євро-Мед, – ред.) дає можливість бізнесу вже сьогодні  планувати  свою діяльність на перспективу», – прокоментувала Торговий представник України Наталія Микольська.

У відомстві очікують зниження безробіття до 9,1%, а також підвищення реальної зарплати на 9,6%. Водночас індекс споживчих цін урядові економісти прогнозують на рівні 110,9%, а курс долара – 30,1 грн. Хоча незалежні експерти сумніваються в такому оптимістичному валютному курсі і вважають, що він може бути більшим.

 

Реформи в дії

1 січня у країні розпочався перший етап запровадження медичної реформи. Відтепер лікарні почнуть отримувати фінансування за обслуговування кожного пацієнта (близько 370 грн на одного у первинній ланці). Щоб кошти йшли саме в той заклад, який потребує фінансування, слід обрати свого сімейного лікаря й укласти із ним договір. Загалом у 2018 році заплановано 115,2 млрд грн на медицину. Близько 1 млрд грн призначається на програму «Доступні ліки».

На якісну освіту в 2018 році уряд виділить 219,1 млрд грн, з яких майже 1 млрд грн піде на модернізацію початкової школи. Понад 406 тисяч учителів отримають підвищення зарплати на понад 25%. А з 1 вересня першокласники перейдуть на 12-рівневу систему освіти: навчатимуться 4 роки у початковій школі, потім 5 років – у середній і 3 роки – у профільній середній школі. Відтепер вчителі зможуть самостійно розробляти навчальні плани та застосовувати найкращу методику у навчанні.

Цього року також триватиме далі реформа судочинства. Після конкурсу до Верховного суду, що відбувся минулого року, аналогічний відбір розпочнеться у нижчих судових інстанціях. Зокрема, буде обрано Вищий суд із інтелектуальної власності.

Не зупинятиметься і реформа децентралізації. У планах – об'єднання нових громад і вибори голів новостворених ОТГ. Також цього року збільшується кількість ОТГ, які перейшли на прямі міжбюджетні відносини із державою. У 2018 році уже 574 об’єднані громади користуватимуться перевагами фінансової децентралізації, зокрема зможуть застосувати освітню, медичну та інфраструктурну субвенції (заплановано понад 2 тисячі проектів з інфраструктури). Величезним завданням цього року є також ремонт і будівництво нових доріг. На це в держбюджеті передбачено 46,7 млрд грн, а загалом заплановано звести 50 нових мостів та оновити 4 тис. км доріг.

 

План для депутатів

Одним із пріоритетних законів у 2018 році є проект приватизації держмайна, який Верховна Рада схвалила у першому читанні минулого року. За даними уряду, в Україні близько 3,5 тис. держпідприємств збиткові. Новий закон дозволить сформувати систему прозорого продажу цих об’єктів, завдяки чому держава зможе не лише залучити кошти в економіку, а й зменшити корупцію. Зокрема, через запровадження електронних прозорих аукціонів.

«Це дозволить прискорити процес, зробити його прозорішим, зробити прозорішими і учасників аукціону та залучити ефективних власників», – переконаний Президент України Петро Порошенко.

Також важливим завданням для депутатів є ухвалення законодавчої бази для створення Антикорупційного суду. У кінці грудня парламент відкликав попередній законопроект, щоб дозволити Президенту внести новий документ, який відповідатиме рекомендаціям Венеціанської комісії та вимогам МВФ.

Інший закон, що його Верховна Рада повинна ухвалити цього року, стосується земельної реформи. Міжнародні партнери України постійно закликають депутатів запустити обіг землі, однак остаточного проекту досі немає. Натомість у кінці минулого року земельний мораторій було продовжено ще на один рік.

«Мораторій на продаж землі стримує продуктивність агроземель в Україні і призводить до невигідного становища мільйонів невеликих землеробів. Уряд України зараз проводить багато роботи для цієї реформи. Ми віримо, що ця ініціатива вирішиться на законодавчому рівні до весни 2018-го, аби можна було відкрити ринок у вересні 2018-го», – зазначив Провідний економіст представництва Світового банку Фарук Хан.

Серед інших пріоритетних законів експерти називають також унормування тендерного законодавства, ухвалення закону про покращення інвестиційної привабливості України, а також важливі для інвесторів зміни щодо валюти і податку на виведений капітал.


Автор: Матеріал Центру громадського моніторингу та контролю
Поділитися:
9 січня, 15:20 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку1. Ltava / 10 січня, 06:39 Вставити цитату


Змінено 18.01.2018, 19:28
1.Ltava
«Ну чк малі дітки , який інвестор прийде в воюючу державу ?»

Війну для того і почали, щоб сюди не прийшов інвестор. Українці своїм майданом привели у владу дві категорії "політиків": 1) ворів і бариг; 2)недоумків, які безпідставно іменують себе патріотами. Обидві категорії наряджаються у вишиванки, співають "Ще не вмерла.." і кричать СУГС. Останні, кричать гучно й там де треба і де не треба. Якщо адекватна людина робить недоумкам зауваження або вказує на їх неадекватність, то вони називають таку людину сєпаром або агентом Путіна і кричать "Чемодан, вокзал, Рассєя". Недоумки завжди ходять під баригами і ворами і виконують їх завдання, закрема, пишуть отакі, як ця, статті. Роль цієї статті створити таку собі ширму для лошар. "Ширмач — карманный вор, совершающий кражи с ширмой." (Із словника.) Головне, щоб люди не побачили, як і коли їх обікрадуть. Поки будуть свідомі слухати про плани і реформи їх обдеруть до нитки і зруйнують всю промисловість. От на днях десь читав, що збираються вже закрили КРАЗ. Скоро він піде на металобрухт.
Цікаво спостерігати як Вікіпедія лошарить свідомих телепнів.
"В 2007 году «АвтоКрАЗ» выпустил 4206 автомашин (на 20,7 % больше, чем было выпущено в 2006 году и рекордное количество за 12 лет)"
"В 2010 году «АвтоКрАЗ» выпустил 1002 автомашин (в 3,6 раза больше, чем в 2009 году)"
"В 2017 году «АвтоКрАЗ» планирует произвести 1200 автомобилей".
Наче із року в рік приріст, а насправді машин випускалось із року в рік менше. От в 2007 році випустили рекордну кількість машин, аж 4206. А якщо вникнути в суть, то рекорду кількість машин було випущено в "клятому совку". "В 1986 году автозавод выпустил 30 655 автомашин — наибольшее количество за годы существования". Порівняйте, якщо є чим, 30 тис. і одну тисячу. Що більше? Ясно, що у свідомій голові тисяча більша ніж тридцять тисяч. І так по всьому. І по отих процентах, що в статті приводяться. От вже дійсно "Разруха в головах". "Одним із пріоритетних законів у 2018 році є проект приватизації держмайна, який Верховна Рада схвалила у першому читанні минулого року. За даними уряду, в Україні близько 3,5 тис. держпідприємств збиткові". Запитання на засипку. Кому потрібні збиткові підприємства? Може й тут розруха в головах?
А почему ни слова о законе, запрещающему частникам торговлю молоком и мясом. Для жителей Кобеляцкого района это не менее актуально, нежели закрытие Краза.

"С 1 января власти запретили селянам торговать молочной продукцией на рынках. На очереди – мясо и овощи...Молокозаводам запретили принимать на переработку домашнее молоко. Учитывая то, что и на рынке молоко, сметану и творог нынче не продать (с 20 января за это начнут штрафовать, а суммы штрафов обещают запредельные), реализовать молочную продукцию станет в принципе невозможно, ни оптом, ни в розницу.

Это – цена договора об ассоциации с Евросоюзом. А сегодня четверть всего молока, реализующегося на Украине, поставляют селяне. До 20 января перекупщики продолжают скупать у селян молоко, но уже не по 5 гривен за литр, как раньше, а по 2 гривны.

А в феврале аналогичные проблемы появятся и у тех, кто реализует мясо и растительную продукцию. Говорят, что овощи-фрукты позволят продавать на рынках или сдавать оптовикам, если селяне оформятся, как юридические лица (на сегодняшний день таким образом оформились не более 3 процентов селян).

А вот с мясом и регистрация не поможет – мясокомбинатам уже спущены предписания, запрещающие принимать продукцию у населения. Свободно торговать можно будет лишь мёдом да изделиями народных промыслов."
4.Гнатович
«А почему ни слова о законе, запрещающему частникам торговлю молоком и мясом»

Потому, что для меня это не новость а вполне предсказуемое явление. Лет десять назад, когда свидомые еще и не собирались ходить в Европу, а некоторые из них даже не знали, где эта самая Европа находится, мне об этом рассказывал знакомый живший в одной из стран, тогда только вступившей в ЕС. Потом я сам вник в суть и лишний раз убедился в том, что знакомый не врал, а все так и есть. Еще до майдана пытался объяснить, особенно тем, кто продавал свою продукцию на базаре, но страстно рвался в Европу. Никто и слушать не хотел. Ну так теперь пусть "выгребают". Мне их даже не жалко. В конце концов надо же им как-то вдалбливать в голову, но теперь уже не через голову... Посилання на www.youtube.com

Змінено 10.01.2018, 14:54
5.Адекватник
« Адекватник / сьогодні, 14:50»

Ролик - огонь!

И анекдот в тему

Попали в охотничью яму волк, лиса и поросенок. Все паряться, переживают, один Волк спокоен - у него перспектива. Рядом - лиса, закуска в лице поросенка тоже присутствует. Начал волк к поросенку примериваться, а тот и говорит:
- Разреши последнее желание исполнить, спеть хочу.
Волк подумавши:
- Ну, пой...
Поросенок как завизжит, сбежались охотники, вытащили волка, несут его на дрыне связанными лапами кверху, а волк и думает: "Закуска была, секс планировался, так нет, КОНЦЕРТУ ЗАХОТЕЛОСЬ!!!"
6.Гнатович
«Ролик - огонь!»

Значит админ удалит. Анекдот тоже класный.
8. Ltava / 10 січня, 16:35 Вставити цитату


Змінено 18.01.2018, 19:27
8.Ltava
« з іншого боку повинно надихнути на створення кооперацивів , переробних цехів і т.п. , та і на Кобеляцький ринок (як і на інші місця торгівлі) заходити бридко»


Вы, ей-Богу, як малэнький.

Каких на хрен коопэратывив да пэрэробных цехив? Нововведение принято в пользу европейских корпораций - поставщиков «молочных» продуктов из всякой х...ни. У них да, санитария на высшем уровне, при отсутствии натуральных компонентов.

А то, что наши селяне, которые могли сдать закупщикам молоко и на вырученные копейки хоть чего-купить, теперь останутся и без этих копеек и к-л средств к существованию, так то фигня, кто их этих селян считает.

Мясо, более-менее натуральное, и огурец и помидор с грядки вскоре хрен купишь - ешьте пластмассовые импортные.

А это, кстати, приведет не только полному к исчезновению сёл и селян, но и к еще большему росту смертности за счет заболеваний, вызванными употреблением искусственных продуктов.


Эти запреты, реформа медицины, образование, развал производств, ато - это все направлено на истребление населения и освобождение территории. Вас выпиливают, а вас это развлекает. Если бог хочет наказать людей, он лишает их разума
9.Гнатович
«Вас выпиливают, а вас это развлекает. Если бог хочет наказать людей, он лишает их разума»

Таки так.
11. Ltava / 10 січня, 22:18 Вставити цитату


Змінено 18.01.2018, 19:27
11.Ltava
«( Пройдіть ринок мясний і вам захочеться напалмом спалити все :))»

Проходил неоднократно. Покупал.и Не заразился и не отравился. Могло бы быть и покрасивее на этом рынке, но и не так, чтоб уж прям "напалмом", впечатлительный Вы наш!

Столы, насколько я помню, каменные и прекрасно моющиеся. Если залетит какая муха, чи котык да собачка забегут, так это однозначно не хуже европэйского молока, набодяженного из порошка, пальмового масла и всякой труднопроизносимой химическо-ядовитой х..ни и мяса - с гормонами, антибиотиками, накачанного водой для веса и посыпанного к-н дустом для сохранности.

И домашняя ковбаска и кровянка с рынка не идет ни в какое сравнение с долгожданными двумястами сортами колбасы, которые с колбасой-то имеют общего только название. И это вы еще видели как эти колбасы производятся (Вам, впечатлительному, того видеть низя).

Но суть не в том. А в том, что политика «государства» такова, что человеку на своей земле негде примениться - ни на производстве, ибо как таковой промышленности нет, ни в колхозе (у фермера), ибо там потребность в работниках минимизирована, ни даже с собственного теперь подворья прокормиться (заработать копейку) нельзя. Я лично знаю многих селян, у которых единственный доход - это сдача приемщикам молока от своих коров. Т.о. у многих встанет выбор: либо сдохнуть, либо отнять деньги у тех, кто их (деньги) имеет. Это значит, что можно прогнозировать новую волну грабежей и убийств.


Также помню, правда, что практически все эти селяне с воодушевлением приняли майдан и на любые рациональные доводы и описания ныне сбывающихся перспектив хитро усмехались, типа - пи"""ди, пи"""ди, а мы то-то знаем, шо скоро пенсия нам в 3 тыщи евро будэ и отдыхатымэм в европи.

Ну чо, СУГС, короче!
13. Ltava / 11 січня, 06:35 Вставити цитату


Змінено 18.01.2018, 19:26
Господи, як ці нитіки уже дістали.
Що не день і "нам всім капут! Ми всім помрем! У нас у всіх землю заберуть! Ось, ось скоро!"
3 роки уже ниють і все чекають "ось, ось скоро", а воно щось за 3 роки ніхто і не помер.

Гнатович ось плачеться за якийсь закон, якого ще й навіть не прийняли, який у розробці скоро вже як рік, але й досі невідомо у якому він вигляді буде. Йому - про загажені м’ясні ринки із продукцією абсолютно із неясного джерела, а він про нещасних селян. Йому - про відсутність контролю за м’ясниками, які по селах їздять, забивають на м’ясо все підряд (у «ЕХО» гляньте, 33 оголошення в рубриці «Тварини» про "дорізи, будь-які випадки"), а він про "ой, скоро нам всім кранти".
Йому про перспективу відкрити кооперативи тими ж селянами, щоб усе було по закону, чисто і без сумнівної продукції, а йому краще щоб все по-старому - у молоковоз прямо із відер, без перевірок.

Подобається у багні жити і кожен день всиратися від міфічних страхів? Та на здоров’я, навіщо ж інших заражати?
15. Beri Mor / 11 січня, 09:59 Вставити цитату
14.Чудо Юдо
«Подобається у багні жити і кожен день всиратися від міфічних страхів? Та на здоров’я, навіщо ж інших заражати?»

Так про що ж і мова!Ну от хочу я брати м"ясо на ринку,навіщо забороняти?Ти не хочеш-іди в «АТБ» купляй і їж жили з порошком,і не заражайся,це твій вибір.
15.Beri Mor
«Так про що ж і мова!Ну от хочу я брати м"ясо на ринку,навіщо забороняти?»

Так а хто Вам сказав що пропадуть м’ясники із ринків? Гнатович? Так він разом із Адекватником та іншими із клану нитіків, про яких я писав вище. Він сам чув дзвін та не знає де він.
Про цей закон говорять ще з весни минулого року і досі його ніхто в очі не бачив. Гнатович тим паче.
І раніше, навіть ще до революції, кожен рік заводили розмову про те, що потрібно підігнати цю сферу під європейські норми, але кожен раз все відкладали.
У нинішньому вигляді все не буде це 100%, рано чи пізно. Але як буде і коли - ніхто знать не знає поки що.
Один Гнатович знає, (пророк???) і заводить стару волинку: "ой людонькиии, ой помремооооо..."
17. Ltava / 11 січня, 13:54 Вставити цитату


Змінено 18.01.2018, 19:26
16.Чудо Юдо
«Один Гнатович знає, (пророк???) і заводить стару волинку: "ой людонькиии, ой помремооооо..»


Пророк не пророк, но примерно в начале 14 года (лень искать архив) я здесь писал грядущий постмайданный расклад, а именно:
-повышение тарифов на газ, эл-во и др в разы (до европейского уровня)
- повышение пенсионного возраста
- гражданская война
- безработица

А некое ЧудоЮдо, помницца, гыгыкало и спрашивало "с_ху@ли?"

И если ты еще гыгыкаеш, то некотырые уже и кеды откинули от ваших веселых реалий. Население сокращается с устрашающей скоростью. Ты тоже еще ощутишь на собственной шкуре эту эти рэхвормы.
19. Ltava / 11 січня, 14:01 Вставити цитату


Змінено 18.01.2018, 19:25
16.Чудо Юдо
«Один Гнатович знає, (пророк???)»

Пророком свідомі завжди називали Тараса Шевченко. Так от він писав "У наймах коси побіліють, У наймах сестри й помрете". А ще він писав "Розбрелися та й забули волю рятувати, Полигалися з жидами, та й ну руйнувати". Ну чим не пророк, так що не треба на Гнатовича гнати.
16.Чудо Юдо
«і заводить стару волинку: "ой людонькиии, ой помремооооо..."»

Це не стара волинка, а нові реалії. Під ваші мантри про голодомор нас вимерло вже більше 10 мільйонів. В наступні роки темпи вимирання різко зростуть. І дивсь який ти стійкий, як большовик. Вже давно немає тут ні петлюрівців, ні інших співців. Різко зменшилася кількість упоротих коментаторів, а ти, як останній із могікан, все ще в рожевих окулярах. Не забувай, що рожеві окуляри завжди бються стеклами межи очі. Посилання на www.youtube.com
18.Гнатович
«И если ты еще гыгыкаеш, то некотырые уже и кеды откинули от ваших веселых реалий.»

Не знаю ні одного хто б кеди відкинув. Всі хто працював, той працює і далі, всі хто фігнею страждав - той ниє, як все фігово.

А населення у нас падає 26 ркоів як і при Вашому любимому Янику, і ще до нього. Нєфіг сюди приплітати.

20.Адекватник
«Під ваші мантри про голодомор нас вимерло вже більше 10 мільйонів»

Під які це НАШІ мантри?

20.Адекватник
«Різко зменшилася кількість упоротих коментаторів, а ти, як останній із могікан, все ще в рожевих окулярах.»

Упоротий це ти, вояка з вітряками :)
Як я пишу про щось, так пишу про конкретне, а не про "мір во всьом мірє". І не оспівую нічиї чужі ідоли, будь то КОБ, Петлюра, Сталін чи Темучин.
Я людина проста. Як мені галімо без води влітку, так і я пишу про те, що немає у мене води влітку, але її у мене не було і до революції, і ще раніше, і досі ніхто не напряг булки
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації