Незатверджені мільйони і неприйнятий бюджет (фото)

Незатверджені мільйони і неприйнятий бюджет

Із другої спроби депутати Новосанжарської об’єднаної громади таки розпочали сесію, яка відбулася 3 січня. Та прийняти бюджет обранці не змогли і цього разу.

 

5 мільйонів — на розвиток чи на комунальні заклади?

Голова громади Інна Коба починає сесію привітанням із новорічними святами і, не без натяку, бажає депутатам плідної праці. Навзаєм депутат Віталій Яценко бажає голові, щоб її мрії у новому році збувалися.

— Сьогодні і подивимось, — дякує голова і розпочинає сесію.

Що ж, якщо Інна Олександрівна мріяла про затвердження порядку денного сесії, то ця її мрія дійсно збулася. Нагадаємо, що під час сесії напередодні Нового року депутати навіть за це не назбирали голосів. Тепер порядок денний приймають. Але тут-таки зупиняються на питанні прийняття бюджету громади.

Згідно доповіді головного бухгалтера ради Віри Панченко, річний бюджет складе 49 мільйонів 695 тисяч. З них надходжень до селищного бюджету — 27 мільйонів 500 тисяч, решту складуть дотації. Близько 2 мільйонів рада планує витратити на благоустрій, 2,5 мільйона — на ремонт доріг, 400 тисяч — на підтримку комунального підприємства.

Одразу після виступу Віри Панченко слова прохає директор територіального центру Сергій Бодак. І повідомляє, що для забезпечення роботи очолюваної ним установи селищна рада мала б профінансувати 2 мільйони 600 тисяч, а у озвученому проекті бюджету на це закладено лише 600 тисяч.

Вихід із ситуації пропонує депутат Валентина Василенко:

— Ми готові проголосувати за бюджет, але зі змінами. Перекинути 5 мільйонів 690 тисяч, які підуть на утримання і терцентру, і садків, і шкіл!

Із нею не погоджується заступник голови громади Вадим Розсоха.

— Якщо ми передамо ці кошти, то фактично відмовимось від будь-якого розвитку! Мета децентралізації — розвиток громади. Чому ми маємо фінансувати фактично районні, а не селищні заклади? Зараз у районі є шість гравців: п’ять ОТГ і РДА. Я вважаю, що райдержадміністрацією не було розраховано видатки! Ми не відмовляємось приймати об’єкти у власність громади, але дайте нам час, щоб провести розрахунки.

Крім цього, заступник голови вказує на те, що у діях депутата Василенко наявний конфлікт інтересів. Адже вона не лише є депутатом селищної громади, але і службовцем районної ради.

 

Бюджет не приймають

З приводу озвученого висловлюються інші депутати. Так, Тетяна Десятун переконує колег, що потрібно дослухатись до думок Сергія Бодака та Валентини Василенко і передати кошти на соціальні об’єкти. Зокрема, на територіальний центр.

Інший депутат Світлана Зубашич нагадує, що, згідно розрахунків, коштів на утримання позашкільних закладів, розташованих у селищі, не вистачить навіть на місяць. Щодо Новосанжарського НВК, то на зарплату вчителям вистачить, але на оплату енергоносіїв — ні.

— Це все брехня! — коментує виступ депутата Інна Коба. Коли та прохає добирати вислови, додає: — Може, некрасиво, але правильно!

Інна Коба уточнює, що кошти дали і на заробітну платню, і на енергоносії. Щоправда, не на весь рік. Але пообіцяла, що за результатами наповнення бюджету рада буде виділяти іще.

Це, звісно, за умови, якщо бюджет таки буде прийнятий. А його, принаймні на цій сесії, не приймають. «За» проект бюджету голосують лише 11 депутатів при необхідних 14. Не голосують за бюджет фракція «Батьківщини» та двоє депутатів від «Свободи».

Далі депутати голосують за ряд менш значимих питань. Але знову зупиняються на збільшенні штату ради. Інна Коба оголошує коротку перерву, після якої депутати від «Батьківщини» таки голосують за збільшений штат, проте лише за умови, що у його межах рада створить відділ освіти, культури та соціальної політики.

Після сесії Інна Коба наступним чином коментує результати роботи ради.

— У медицині є таке поняття як «анафілактичний шок». Оце зараз у мене такий стан. Бюджет неприйнятий, ми будемо жити на 1/12 минулорічного. Але прикро те, що ми через неприйняття бюджету не зможемо претендувати на кошти співфінансування, які могли отримати в області.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»
Поділитися:
12 січня, 11:27 | Регіон: Нові Cанжари | Категорія: Політика | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації