9 січня керівник Новосанжарського відділення поліції прозвітувався про діяльність районних правоохоронців у 2017 році.
Зачепилівські ноутбуки та новосанжарське золото не знайшли
— Чим начальник поліції не задоволений у роботі за підсумками року?
— Є незадоволення щодо розкриття злочинів майнового характеру. Люди, у яких вкрадені значні матеріальні цінності, не задоволені роботою поліцейських. Такі злочини потребують задіяння великого ресурсу слідчих, працівників розшуку. Якщо ж їх не розкривають по «гарячих слідах», потім це довгий і не завжди успішний процес. На жаль, не були розкриті в минулому році такі резонансні крадіжки як викрадення комп’ютерів у Зачепилівській школі, ювелірних виробів із магазину в Нових Санжарах.
— Показник розкриття у відділення кращий за середній по Україні. Однак майже половина злочинів лишаються нерозкритими. Виходить, злочинці так і уникнуть покарання?
— Ну, наша робота не припиняється. Зокрема, зараз уже встановлена група, яка минулого року крала акумулятори зі станцій мобільного зв’язку. Уже в січні матеріали передадуть до суду.
— Що для Вас стало найбільшим успіхом року?
— Найбільше досягнення — це коли громадянам повертають їхнє майно. Коли, приміром, була ситуація по Нехворощі, де злодії викрадали худобу. Ти розумієш, що люди вкладали у це сили, якийсь ресурс, розраховували отримати прибуток, а їх цього позбавили. Коли вдалося розкрити цей злочин і повернути людям їх власність — це найкращий результат нашої роботи.
— У об’єднаних територіальних громадах могли б мати своїх поліцейських, але закону про муніципальну поліцію немає. Коли буде така можливість?
— Зараз іще лишаються дільничні, які працюють на території громад. Крім цього, у ОТГ можуть фінансувати й утримувати громадські формування, які будуть здійснювати патрулювання і працювати у взаємодії з поліцією.
Бензину і кадрів вистачає, відеокамер — ні
— Скільки за рік надійшло скарг на працівників поліції?
— У місяць, як правило, надходить до 10 скарг як на дії слідчих, так і дільничних. Це — письмові заяви і звернення на особистому прийомі як до мене, так і до головного управління. За цими скаргами ми проводимо розслідування. У цьому році троє працівників були притягнуті до відповідальності.
— Які зміни у штаті відбулися протягом року?
— Зараз штат відділення складають 54 працівники, некомплект — лише 4 посади. У грудні призначений заступником майор Сергій Гасанов, старший лейтенант Руслан Черненко — начальником дільничних інспекторів.
— Змінився начальник дільничних поліцейських. А чому звільнили попереднього начальника?
— Яків Сергеєв, попередній начальник, звільнився з поліції за власним бажанням.
— Наскільки відділення забезпечене паливно-мастильними матеріалами? Чи доводиться прохати допомоги у цьому плані в агроформувань та фермерських господарств?
— У минулому році за Програмою районна рада виділила нам 50 тисяч гривень. Ми уклали договір із заправкою «Надежда». Зараз додаткового фінансування на ПММ не потребуємо. Принаймні, зараз. Транспортом також забезпечені.
— Чи є потреба у додаткових камерах відеоспостереження у районі та Нових Санжарах?
— Камери по сільських радах установлювали у 2012-му, 2014-му, 2015-му роках. У багатьох випадках ці камери вже потребують заміни, деякі не дають потрібної картинки для ідентифікації обличчя, номерних знаків. Є потреба встановлення камер у Санжарах. Адже часто б’ють ліхтарі, ламають інші об’єкти благоустрою. Розуміння з боку керівництва ради є. Найближчим часом, гадаю, питання буде вирішене.
Статистика
730 — кримінальних проваджень зареєстровано за рік;
277 тисяч гривень — сума заподіяних збитків за кримінальними провадженнями,
191 тисяча — відшкодовано збитків за кримінальними провадженнями;
326 — крадіжок, зафіксованих за рік;
140 — кримінальних справ передано до суду;
53,14% — показник розкриття
злочинів у районі;
38 — фактів зберігання, розповсюдження чи вирощування наркотичних засобів; вилучено та знищено більше 10 кілограмів коноплі;
11 — фактів незаконного поводження зі зброєю.