12 січня у Кобеляцькій ЦРЛ відбулося урочисте відкриття нового відділення.
Відділення паліативної допомоги з’явилося завдяки фінансуванню Кобеляцької районної ради. На ремонтні роботи з районного бюджету було виділено 135000 гривень. Хоспісне відділення розраховано на 20 ліжок. Хворих обслуговуватимуть 17 медичних працівників. Найближчими днями у відділенні з’являться перші хворі.
Ідею створення хоспісного відділення на базі районної лікарні запропонував головний лікар Володимир Казирод. Уперше це питання винесли на сесію райради у червні минулого року. Медик пояснив депутатам, що відділення паліативної медицини можна відкрити в гінекологічному, а останнє об’єднати з травматологією. По-перше, таке відділення необхідне для важкохворих із прогнозованим летальним наслідком. По-друге, це врятує штат лікарні від скорочення. Та частина депутатів не підтримали таку ідею. У зв’язку з цим сесійне засідання покинули районні обранці, які погоджувались на відкриття хоспісу. Голові районної ради не залишалось нічого, як оголосити про завершення першого пленарного засідання. Детальніше про це читайте в статті «Депутати з невдоволеними вигуками покинули сесію» №25-26 від 22 червня. Та вже на наступному сесійному засіданні більшість районних обранців проголосували за відкриття хоспісу.
Минулої п’ятниці в Кобеляцькій ЦРЛ зібрались місцеві медики, керівники району, депутати райради та представники райдержадміністрації. Для них Володимир Казирод та завідувач відділенням Олена Коробейник провели екскурсію хоспісом.
Володимир Олексійович розповів, що на одній із колегій у обласному Департаменті охорони здоров’я обговорювали реформування медицини. Згодом під час зустрічі з директором Департаменту Віктором Лисаком Володимир Казирод і голова РДА Таміла Шевченко поділились своїми планами щодо відкриття хоспісного відділення і ремонту пологового. Лисак підтримав їх. Головний лікар подякував за допомогу Тамілі Шевченко і Анатолію Шкарбану, директору Ліщинівського будинку-інтернату, які донесли ідею до депутатів. На ремонт із районного бюджету було виділено 134,5 тисячі гривень. Практично всі роботи провели працівники лікарні.
Володимир Казирод:
— Перш за все потрібно розуміти, що паліативно-хоспісна допомога потрібна тим хворим, які знаходяться на межі життя і смерті. Вони не можуть перебувати у відділеннях загального профілю. На сьогоднішній день в області працює два таких відділення. У Кременчуці хоспіс утримує міська рада. Ми йтимемо за принципом наших колег із Лохвиці. Залучатимуться кошти меценатів, волонтерів, підприємців і районної ради. Якщо родичі хворих будуть готові надавати фінансову допомогу лікарні, то ми від цього не відмовимось. Але чіткої плати за перебування хворого у відділенні не буде.
Олена Коробейник:
— Відділення паліативної допомоги розраховане на 20 ліжок. Для хворих створені кімната психологічної розгрузки та духовна кімната. Пацієнтів обслуговуватимуть 17 медичних працівників. Найближчими днями у відділенні з’являться перші хворі.
Таміла Шевченко:
— У цьому відділенні тяжкохворі отримуватимуть належний медичний догляд. Одна з кімнат, завдяки партнерам із Зінгена, обладнана спеціальними ліжками для лежачих пацієнтів. Це тільки початок створення цього відділення. Попереду ще багато роботи, оскільки необхідно забезпечити кімнати всім належним устаткуванням.
Анатолій Шкарбан:
— На превеликий жаль, хворим людям іноді доводиться доживати в складних умовах. У цьому відділенні необхідно створити таку атмосферу, де люди будуть нормально жити. Кімнати треба забезпечити функціональними ліжками, протипролежневими матрацами, спецобладнанням, що дозволитиь доглядати за тяжкохворими.
Голова РДА вручила Олені Коробейник плазмовий телевізор, який для лікарні придбала дорожня фірма «Альтком», а депутат Олександр Ткаченко надав фінансову допомогу.
Отець Василь Сверлович провів освячення новоствореного відділення.