Напередодні Нового року 40-тисячне курортне містечко сколихнула приголомшлива новина: Миргородська центральна районна лікарня, що знаходиться за адресою: вулиця Гоголя, 172, переїхала в село Попівку. Спочатку люди охнули, подумавши, що українці переплюнули китайців, котрі зуміли пересунути будівлю храму аж на 100 метрів. Бо від Миргорода до Попівки не багато – не мало, а всі 20 кілометрів! Коли ж дивляться: лікарня стоїть, де й стояла. З’ясувалося, що вона здійснила перереєстрацію місцезнаходження юридичної особи з м.Миргорода на село Попівку Миргородського району, створивши, мабуть, всеукраїнський прецедент.
Соцмережі, що нині є потужним засобом соціальної комунікації, буквально вибухнули колажами, постами, в яких миргородці називали рішення абсурдним, Ярослава Будного - головлікарем «Попівської ЦРЛ», а Юрія Коваленка – головою «Попівської РДА».
Цьому дуету люди нагадали й про «новаторський» підхід керування ЦРЛ. Кілька років тому на першому поверсі лікарні закрили кабінет фенкціональної діагностики й віддали його в оренду підприємцю Ользі Гребенюк чи то під кафе, чи то під їдальню. Різниця невелика, бо готувати їжу в самому приміщенні лікарні категорично заборонено. Тож питання, чи за красиві очі вона отримала «добро» від чиновників, чи за винагороду, залишається відкритим. А скінчилася ця історія сумно, бо пані Гребенюк через певний час зникла, заборгувавши ЦРЛ близько 100 тис. грн. за оренду та комунальні послуги. А за волюнтаристське (чи корупційне?) менеджерське рішення про виділення кабінету в оренду врешті-решт заплатили платники податків Миргородщини.
Один з дописувачів Facebook, Богдан Чобітько, звертаючись до Юрія Коваленка, написав так: «Юрій Миколайович як справжній європеєць, має житло в Німеччині, точніше, його дружина, а от нам тут жити та лікуватися. І не в кожного є мати, яка може невістці позичити 300 тис. грн., бо в більшості наших матерів пенсія 1300-1400 гривень, а не доларів, які ви так полюбляєте».
Миргородці висували різні припущення про причини зміни юридичної адреси ЦРЛ. Зокрема, думали, що керівництво району й лікарні вирішило потурбуватися про медпрацівників, які набувши статусу сільських могли б мати пільги при сплаті комунальних платежів. Бідним людям завжди хочеться вірити в краще...
Насправді все виявилося прозаїчнішим.
— І для мене зміна юридичної адреси ЦРЛ була повною несподіванкою, — каже миргородський міський голова Сергій Соломаха. – Адже в лікарні лікуються і жителі міста, й жителі району. І голова Миргородської РДА Юрій Коваленко, котрий зініціював таку пертурбацію й провів її через райраду, міг би хоча б поставити мене до відома. Бо коли постфактум я йому зателефонував, то він пояснив, що в районному бюджеті не вистачало 300 тисяч гривень на зарплати та енергоносії в грудні, тому й вирішив перереєструвати ЦРЛ у селі, щоб ПДФО пішло не в міський, а в районний бюджет. Мені дивно, що через кількасот тисяч гривень зроблений такий крок, який може мати віддалені негативні наслідки. Адже саме в Миргороді планується створення госпітального округу, а не в Попівці з 2 тисячами населення. І це – аж ніяк не критична сума. І якби РДА звернулася до міськради, ми б обов’язково вирішили це питання й надали району субвенцію. Бо й раніше допомогали РДА набагато більшими коштами, на мільйони гривень закуповували обладнання для ЦРЛ, виділяли гроші на ремонт; торік перерахували майже 30 млн.грн. державної медичної субвенції. Якщо юридична адреса ЦРЛ залишиться в районі, то Миргородська міськрада недоотримає в 2018 році до 5 млн. грн. надходжень до бюджету на рік (ПДФО). За другу половину грудня та січень місто вже недоотримало майже півмільйона гривень цього податку.
У міськраді дії районної влади із залатування «дірок» свого бюджету за рахунок міського вважають недружнім і неправовим, адже це суперечить вимогам ст.93 Цивільного кодексу.
Усе ж Сергій Соломаха сподівається, що ближчим часом вдасться владнати непорозуміння з райрадою й повернути юридичну адресу ЦРЛ у Миргород. Можливо, лікарня перейде на баланс міста. Принаймні, переговори про це міськрада веде з РДА та Департаментом охорони здоров’я Полтавської ОДА. Шкода, що Юрій Коваленко часом непередбачуваний у своїх рішеннях...