Краще з Радянського союзу

Краще з Радянського союзу

Зараз знімаємо відеоролик про здоровий спосіб життя. Конкретніше, про те, де в Кобеляках можна займатися фізкультурою. І, у процесі зйомок, виникають певні думки, робляться деякі висновки.

Почну зі статистики. Почав рахувати, скільки людей у містечку займаються фізкультурою. У «качалку», офіційно — тренажерний зал при відділі освіти, регулярно ходять чоловік тридцять, ще близько тридцяти жінок і дівчат відвідують заняття по шейпінгу та аеробіці, з десяток займаються йогою, чотири чи п’ять десятків чоловіків у спортивних залах міських шкіл та аграрного ліцею грають у футбол, з десяток жінок відвідують стадіон, де теж дають собі аеробні навантаження. Улітку в лісопосадці біля річки Кобелячок бачу із десяток людей, які бігають. Ну, можливо, ще кілька сотень людей відвідують приватні спортзали і займаються фізкультурою вдома. І яка цифра виходить в цілому? Певно, чоловік триста-чотириста. І це — на містечко з населенням в десять тисяч жителів. А що роблять інші?

Хтось скаже, що інші тяжко працюють, аби не померти з голоду, і не мають ні сил, ні часу на якусь фізкультуру. Ага, так і повірив. А біля телевізора чи біля комп’ютера у соцмережах ніхто не сидить. Звичайно, частина людей, особливо у селах, маючи по кілька голів корів чи з пару гектарів городів, дійсно не мають часу і сил. Але таких дуже мало.

І от, дивлячись на цю сумну статистику, згадую краще із СРСР. Ніколи не був прихильником того ладу і тих часів. Жив при них, тому мені досить важко зрозуміти людей, які говорять, що тоді все було кращим. Особливо, коли згадую тодішні черги за елементарними продуктами і бачу сучасні черги до кас супермаркетів та інших продуктових магазинів у Кобеляках. Пригадую, як ми хлопчаками могли годинами грати у футбол чи хокей на проїжджій частині тодішньої вулиці Радянська, не боячись потрапити під колеса автомобіля. Машин практично не було! А зараз дорослими дядьками інколи не можемо припаркувати авто у малесеньких Кобеляках. Чи це неправда? Так вийдіть на вулицю, зайдіть у магазин і згадайте 80-90-ті минулого століття.

Але, звичайно ж, було в СРСР і багато позитивного. У контексті цієї статті згадую такий собі комплекс «Готов к труду и обороне». Ним були охоплені практично всі вікові групи: від дітлахів до пенсіонерів. І це давало результат. Так, до цього примушувала держава. У Європі в цей же час ішли іншим шляхом. Ідуть і сьогодні. Там не продають цукерок, алкоголю і тютюну у всіх без винятку магазинах, там вводять додаткові податки на продукти з підвищеним вмістом жирів, там максимально здешевлюють вартість абонементів у спортзали.

Наша сучасна українська влада не робить ні першого, ні другого. Усе пущено на самоплив. Проблему безробіття вирішує Польща, насиченість ринку товарами — Китай, гроші дають американці. Колись і наші владоможці «зачешуться», коли ні працювати в Україні буде нікому, ні робити не буде на кого.

А зараз…  Абонемент у групу з фізкультури в місяць коштує, як одна пляшка горілки. А нормативи ГТО можна знайти в Інтернеті.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
26 січня, 09:03 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Редакційна | Сторінка для друку1. New York / 11 лютого, 09:00 Вставити цитату
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
> Там не продають цукерок, алкоголю і тютюну у всіх без винятку магазинах, там вводять додаткові податки на продукти з підвищеним вмістом жирів

Классні європи ви бачили! У тих, де був я, куриво і бухло можна купити скрізь. А цукерки біля касс спеціально розташовують на рівні очей дітей. Щоб ті тероризувати батьків їх купити, і зростали цукрозалежними. Все як і у нас в цьому плані.
Справа у тому, що держави практично беззахисні перед світовими корпораціями (виробниками гімна). Корпорації рекламують гімно, вкладають величезні суми на різного плану дослідження, які їм необхідні. Вони без проблем купують науковців-ніщебродів. А держави користуються результатами їх праці.

Підозрюю, що «при Сталіні» небуло харчових імперій. А у Європі просто люди інші. Розумніші.

Змінено 11.02.2018, 09:24
1.New York
« А у Європі просто люди інші. Розумніші. »

Я б навіть сказав інакше: у Європі просто бізнес різноманітний.
Окрім виробників бухла, курива та цукерок там не стоять на місці фітнес-зали, виробники спортивного снаряддя, одягу, обувачки та велосипедів, наприклад. А до кожного бізнесу у них підходять серйозно: хочеш продавати спортивні кросівки у великих масштабах - розповідай людям про те що не бухати, не курити і займатися спортом - це круто!
От і розбирають там кожен свого покупця.
3. Adekvatov / 11 лютого, 12:56 Вставити цитату
1.New York
«Классні європи ви бачили! У тих, де був я, куриво і бухло можна купити скрізь. А цукерки біля касс спеціально розташовують на рівні очей дітей. Щоб ті тероризувати батьків їх купити, і зростали цукрозалежними. Все як і у нас в цьому плані. »

Кожен бачить те, що хоче бачити. Автор статті не бачив ні тютюну, ні цекерок, не кажучи вже про пивнушки, наркоту і проституток. З цього приводу варто читати статтю Гузченка про Сократа ... і "чорну пляму".
1.New York
«Справа у тому, що держави практично беззахисні перед світовими корпораціями»

В СРСР не було і мови про світові корпорації. Але цього не бачать. Бачать лише те, що не було компютерів і було мало машин. По секрету скажу, що в 80-х компютерів не було і в Європі. Але хто повірить. Можна покопати ще далі, наприклад, коли в Росії скасували кріпосне право, то в США ще було рабство. А коли в СРСР в 1947 році відмінили картки на продукти, то в США і в Англії вони ще були не відмінені. Не ходячи далі Вікіпедії можна прочитати, що в Великобританії картки на бензин відмінили в 1950 році, картки на цукор і цукерки в 1953, а картки на мясо в 1954 році. Так що для того щоб щось порівнювати, треба спочатку побороти с "чорну пляму"
4. 1juriy / 11 лютого, 14:02 Вставити цитату
Якби в Україні в 33році були картки на продукти то можливо і голоду такого б не було.
5. Adekvatov / 11 лютого, 14:53 Вставити цитату
2.Чудо Юдо
«хочеш продавати спортивні кросівки у великих масштабах - розповідай людям про те що не бухати, не курити і займатися спортом - це круто!
От і розбирають там кожен свого покупця.»

Хотів я бачити, як би вони кросовки купляли, якби у них нізащо було хліба купити. Ось тут їм не до кросовок. Навіть за водою в черзі стоять. Посилання на www.youtube.com
6. don / 11 лютого, 17:50 Вставити цитату
Тоді боялися показати багатство і розкошь, бо приїдуть і спитають де накрав, і обов’язково посадять і опозорять скрізь і на роботі і по газетах, але крали тоді не менше ніж зараз
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації