Станом на 12 лютого в Кобеляцькому районі підтверджено 11 випадків захворювання на кір. Більшість хворих знаходяться на лікуванні в інфекційному відділенні центральної райлікарні. Двоє із них уже виписані. Вірус приїхав у Кобеляцький район із Одеси.
У понеділок в Кобеляцькому районі почали циркулювати дві новини, пов’язані з медициною. Перша — позитивна. У Кобеляцьку центральну районну лікарню привезли вакцину від правцю та дифтерії. Головний лікар Кобеляцького Центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Коломієць наголосила, що цього разу з Полтави привезли достатню кількість доз, щоб вакцинувати всіх бажаючих. Але, водночас, медики закликають людей бути обачними і, можливо, трішки відтермінувати дату проведення щеплень. Ця пересторога якраз і пов’язані з другою, неприємною, новиною.
Друга новина — у районі зафіксовані перші випадки кору. Одинадцять із них офіційно підтверджені, ще один — під питанням. На Кобеляччину був занесений вірус Кабул. Він вважається дуже агресивним і таким, що викликає низку ускладнень: менінгіт, пневмонію, енцефаліт.
Перший випадок захворювання був зафіксований у Деменках. Кір приїхав у село з Одеси разом із студентом одного з тамтешніх вузів. Зараз поодинокі випадки захворювання на кір, окрім вказаного села, виявлені у жителів Кобеляк, Біликів, Лебединого, Солошиного, Кунівки та Ганжівки.
Усі хворі госпіталізовані в інфекційному відділенні ЦРЛ. Двоє із них уже видужали. У шести з одинадцяти випадків хвороби йдеться про дорослих людей. Захворіли і п’ятеро дітей. Наразі про запровадження карантину в навчальних закладах району мова не йде. Відомо, що серед хворих є учні кобеляцьких міських шкіл №1 та №2.
У зв’язку з виявленням в районі кору, в центральній районній лікарні запроваджені додаткові заходи безпеки. На вході у заклад відвідувачам видають медичні пов’язки на обличчя, котрі захищають ніс та рот. Окрім того, медсестри запитують у людей, чи немає серед них хворих із підвищеною температурою тіла. Таких відвідувачів заводять у заклад через інші двері.
Любов Коломієць закликала земляків із розумінням поставитися до таких заходів. І назвала їх звичними при загрозі виникнення епідемії. Щодо медичних масок, які, за твердженням деяких медиків, не захищають від кору, Любов Афанасіївна пояснила:
— Так, вірус кору дуже летючий. Якщо людина не була щеплена і не хворіла на цей недуг, то при контакті з хворим вона заражається у ста відсотках випадків. Маска не є панацеєю від вірусу. Стовідсоткову гарантію дає лише щеплення. Але маска захищає від слини, що обов’язково виділяється під час розмови. Також необхідно знати, що маска виконує свої захисні функції лише протягом години. Потім її потрібно викинути, краще — спалити.
Перші ознаки кору — висока температура, почервоніння очей, кон’юнктивіт. Крім того, проявляється світлобоязнь. Людині важко перебувати в освітленому приміщенні чи на відкритому повітрі у сонячний день. Медики рекомендують у домі, де є хворий на кір, закривати шторами вікна.
Як уже говорилося вище, від хвороби убезпечені лише люди, які вакцинувалися або раніше хворіли і мають вироблений імунітет. Минулого тижня в Центрі ПМСД зробили щеплення 20 дітям. Днями привезуть ще 30 доз вакцини. Безкоштовно роблять щеплення лише дітям і людям віком до тридцяти років. Усі інші можуть придбати вакцину за гроші. Але в кобеляцьких аптеках її немає. У мережі Інтернет на своїх сайтах різні заклади пропонують бельгійський препарат Пріорікс від кору, паротиту та краснухи по 370-600 гривень.