Щоправда, не так багато, не усю, що хочеться, і не так швидко. Про це говорять під час позачергової сесії Новосанжарської ОТГ, яка відбувається 9 лютого.
Веде засідання, яке відвідує 17 депутатів, секретар ради Олена Вовк. Вона повідомляє, що до порядку денного внесено одне питання — про передачу земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту до комунальної власності Новосанжарської об’єднаної територіальної громади.
— А хіба Верховна рада вже прийняла закон про передачу земель? — цікавиться депутат Тетяна Десятун.
— Закон іще не прийнятий. Проте є розпорядження Кабінету міністрів про передачу земель від 31 січня цього року. Земельному кодексу це не суперечить, — відповідає на питання представник Держгеокадастру Віталій Повідерний.
Також Віталій Повідерний нагадує, що із 2014 року у Верховній Раді перебувають на розгляді кілька варіантів законів про передачу усіх земель — водного фонду, лісогосподарського та промислового призначення.
Після нетривалого обговорення депутати одноголосно голосують «за» прийняття земель у комунальну власність. Щоправда, як з’ясовується, таких земель у новосанжарської громади не надто багато. На сесії звучить цифра у 181 гектар. Частина з них перебуває в оренді ПАФ «Обрій», частина складає територію нового кладовища, решта — пасовища.
Передача навіть цієї невеликої кількості земель відбудеться лише після проведення інвентаризації. Як запевняє прем’єр-міністр Володимир Гройсман, кошти на неї нададуть частково місцеві громади, частково — державний бюджет. Уже 12 лютого ЗМІ поширили інформацію із офіційної сторінки Володимира Гройсмана у мережі «Фейсбук» про те, що 657 із 665 об’єднаних територіальних громад України вже підписали меморандум про передачу земель із Держгеокадастром. При цьому завершити процес передачі планують до кінця 2018 року.