Насправді ця редакційна буде про дві цифри, кратні мільйону. Щоправда, у першому випадку мова йтиме про мільйони гривень, а у другому — про мільйони людей.
Отже, цифра перша — 50 мільйонів гривень. Саме таку суму держава пообіцяла у 2018 році витратити на ремонт дороги через славне село Нехвороща. Сума, звичайно, неймовірна, але і стан дороги, що проходить через село, уже кілька років просто жахливий. Зробити ремонт обіцяють капітально: без «ямочок-латочок», а із повним дотриманням сучасних технологій. Зроблять цю дорогу на Нехворощу — і можна буде із певністю сказати, що такого проекту за масштабами фінансування в районі ще не було.
Загалом у 2018 році Україна має витратити на ремонт доріг рекордні 44 мільярди гривень. Про такі суми фінансування для українських автошляхів кілька років тому міністр інфраструктури Володимир Омелян лише говорив, а цього року вони стануть реальністю. І тут навіть несимпатикам нинішньої влади складно буде щось закинути уряду: обіцяли починати відбудову країни із розвитку інфраструктури, це, власне, і роблять. Не так швидко, як нам хотілося б, проте який інвестор зайде в регіон, де елементарно немає дорожнього сполучення? Зробіть дороги, розбудуйте інфраструктуру, потім розраховуйте на вкладання інвестицій у цю територію. Усе логічно і правильно. Треба трохи почекати і…
От тільки чомусь не чекають. Є інша цифра, також кратна мільйону. 5 мільйонів українців — це неофіційна кількість українських заробітчан, які перебувають за кордоном. Переважно, у Польщі та Росії. За нинішньої кількості населення України, це чи то сьома, чи то восьма частина українців. А якщо рахувати серед осіб працездатного віку, то третина або й половина. При цьому їдуть за кордон не лише студенти, які ще не мають фаху, або представники робітничих спеціальностей. Їдуть інженери, електрики, будівельники, музиканти і викладачі. Їдуть із однієї простої причини: заробітна платня в Україні — 4–6 тисяч, у Польщі — 15–20…
І доки в Україні турки будують дороги, українці розбудовують економіку Польщі. І хоч співають талановиті дітки із Дрогобицького району українську версію хіта «Деспасіто» із словами «Повертайся в Україну будувати», на 27‑му році незалежності розумієш, що одним патріотизмом молодь в Україні не втримаєш. А все оце — дороги, інфраструктура, світле майбутнє – все ж це будується для молодого покоління, вірно ж?
На відміну від скептиків, я певен, що вони повернуться, більшість із цих п’яти мільйонів. Можливо, за рік-два, можливо, дещо пізніше. І повернуться не через голий патріотизм, а працювати на хорошу зарплату. У фірмах-інвесторах, які зайдуть в країну після будівництва хороших доріг.