Днями заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий разом із начальником головного управління ДСНС у Полтавській області Володимиром Салогубом передали нову пожежно-рятувальну машину Лохвицькому відділенню служби надзвичайних ситуацій. Автомобіль сучасно укомплектований і відповідає усім необхідним стандартам. Завдяки даній техніці рятувальники мають змогу оперативніше реагувати на будь-які надзвичайні ситуації та швидше виїздити на їх ліквідацію.
Загалом, з початку року підрозділам Полтавського гарнізону ДСНС України вручили 6 одиниць техніки, аварійно-рятувального обладнання і бойового спорядження, придбаного за рахунок державного та обласного бюджетів.
– Завдяки нашій співпраці з обласною та районною радою ми маємо сьогодні оновлену техніку в Решетилівці та Лохвиці. Приємно, що зусилля влади щодо посилення безпеки на Полтавщині мають вагомі результати, – говорить Роман Товстий. – Наше завдання, як виконавчої влади так і депутатського корпусу, збільшувати виділення коштів на пожежну безпеку в арифметичній прогресії. Зараз уже виділили кошти й на оновлення форми для рятувальників.
Позаминулого року за кошти обласного бюджету придбали піротехнічний автомобіль, якого в області до цього не було. А минулого року, завдяки співфінансуванню державного та обласного бюджетів, отримали пожежно-рятувальний катер для Кременчуцького водосховища.
– Минулого року отримали катер для Кременчука, де розташоване найбільше водосховище в області. Тепер не маємо проблем із гасінням пожеж на острівних місцях. Першочергові питання, що стосуються техніки, Полтавська влада швидко вирішує і допомагає нам, – говорить Володимир Салогуб.
До того ж, у березні на території Токарівської сільради та села Вирішальне відкриють місцеву пожежну охорону. Вона обслуговуватиме прилеглі села в радіусі 20 кілометрів. Бригада рятувальників на виклики в найвіддаленіші населені пункти приїздитиме за 15-20 хвилин. Першочергове завдання пожежної охорони — на ранній стадії виявити небезпеку й швидко зреагувати до прибуття основного екіпажу пожежників. За словами Романа Товстого, такі МПО скоро створять в усій області. Обласна влада та ДСНС Полтавщини вже передали майбутній токарівській пожежній охороні автомобіль ЗІЛ 131. Зараз до служби набирають команду пожежників.
– Створення таких відділів місцевої пожежної охорони – це, в першу чергу, якість реагування на надзвичайні ситуації. Адже автомобіль служби безпеки не повинен їхати за 40 кілометрів протягом довгого часу. Саме такі МПО слугують швидкому та оперативному реагуванню до прибуття основної пожежної бригади, – зауважує начальник ГУ ДСНС Полтавської області Володимир Салогуб.
Також на території Токарівської сільської ради, яка в майбутньому стане об’єднаною територіальною громадою, планують створити Центр безпеки громади. Це нова якість послуги, яку надає ДСНС на рівні громад. Він включає комплексний підхід, адже в кожному такому Центрі розміщуватиметься пожежне депо, кабінет дільничного офіцера поліції та фельдшерсько-акушерські пункти. Це ще одна можливість і спроможність громади повноцінно убезпечити життя своїх мешканців.