27‑го лютого у Нових Санжарах провели громадські слухання з приводу реконструкції АЗС «Надежда». Від роботи оновленої заправки селище зможе отримати додаткові надходження у вигляді податків. Також, за успішного розвитку, на АЗС планують створити до 20 робочих місць.
Заправку на в’ізді до селища реконструюють
На початку засідання учасників слухань, яких збирається понад тридцять чоловік, знайомлять із темою обговорення. Заступник селищного голови Валентин Івашина повідомляє присутніх, що на обговоренні — детальний план забудови території АЗС «Надежда», яка розташовується на в’їзді до Нових Санжар перед поворотом на Судівку.
Перед учасниками слухань виступає начальник технічного відділу компанії «Надежда» Віталій Денисенко. Він коротко розповідає про компанію, яка народилась у Полтаві, а зараз розвивається у межах області та по Україні. Одним із етапів розвитку було придбання старої АЗС неподалік Нових Санжар. Зараз компанія планує повністю реконструювати територію заправки, облаштувати не лише заправочні місця, але і магазин та вбиральню.
— Зараз заправочна станція відпускає від сили 1000 літрів. Зароблених коштів не вистачає навіть на оплату праці тих чотирьох чоловік, які є сьогодні. Проте у перспективі ми плануємо забезпечити роботою до двадцяти людей, — ділиться планами Віталій Денисенко.
Обговорюючи проект реконструкції, начальник технічного відділу запевняє, що при виконанні робіт питання екології та безпеки будуть займати перші місця. Також Віталій Денисенко наголошує, що при відкритті нових АЗС у різних містах компанія постійно практикує відрахування 10 відсотків від вартості проекту на потреби населеного пункту. У конкретному випадку це може бути від 200 до 500 тисяч гривень.
За землю — доплатять, ще й акцизу додадуть
Окрім одноразової платні за будівництво АЗС приноситиме Новим Санжарам і щомісячні надходження до бюджету. Наприклад, у вигляді податку за землю. Щоправда, сплачувати його почнуть лише після проведення нормативної грошової оцінки землі. А от податок на заробітну платню — зараз це близько 7 тисяч гривень на місяць — вже надходить до селищного бюджету. Також туди потраплятимуть кошти від продажу підакцизних товарів — алкоголю та цигарок, які будуть реалізовуватись на території АЗС. Для прикладу, АЗС у Зінькові щомісяця дає до місцевого бюджету 12 тисяч гривень акцизу.
Після виступу представника «Надежди» заступники селищного голови Валентин Івашина та Вадим Розсоха задають йому кілька питань. Зокрема, ставлять умову — компанія після проведення нормативної оцінки землі перерахує орендну платню за увесь період, починаючи з 11‑го березня. Також Вадим Розсоха наполягає на реєстрації касового апарату АЗС на території Нових Санжар. У такому випадку відсоток із акцизу на пальне також йтиме до бюджету селища. Представник компанії обіцяє передати вимоги до керівництва, учасники слухань голосують «за» дозвіл на проведення реконструкції. Наостанок новосанжарцям нагадують, що до завершення реконструкції у селищі проведуть іще щонайменше два громадських слухання.