На господарчій нараді в райдержадміністрації, яка відбулася у понеділок, 19 березня, говорили про епідеміологічний та епізоотичний стан на території району і виконання Закону України «Про запобігання корупції».
Перед присутніми виступила Світлана Погоріла, виконуюча обов’язки Царичанського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби. Світлана Михайлівна повідомила, що епідемії на захворювання ГРВІ в районі немає. — Значних перевищень хвороби в нас не було, а у квітні ми очікуємо спад захворювань взагалі. Щодо кору, то цієї хвороби не було зареєстровано. Із захворюванням на кишкові інфекції ситуація теж нормальна. Лише серед неорганізованого населення були поодинокі випадки, — зауважила фахівець. Далі виступаюча висловила стурбованість через захворювання тварин на АЧС. З її слів, ситуація з африканською чумою тривожна, але контрольована. Світлана Погоріла навела приклад, коли нещодавно виникла загрозлива ситуація АЧС у Петриківському районі. Випадок ускладнився тим, що хворобу виявили в заповідній зоні. Та зрештою, африканську чуму вдалося вгамувати. Викликає стурбованість і наявність сказу домашніх тварин. З початку року на території Царичанського району зареєстровано 5 випадків цього захворювання. Останні два — сказ лисиці. У неблагополучних пунктах спеціалістами ветмедицини проводяться спеціальні заходи з ліквідації гостроінфекційної хвороби. На сьогоднішній день державна служба ветеринарної медицини повністю забезпечена вакциною проти сказу тварин. Щеплення безкоштовні. Та попри всі умови, громадяни не бажають прививати тварин, відносяться до цього безвідповідально і масово відмовляються, а це призводить до виникнення нових випадків захворювання на сказ. На цьому Світлана Михайлівна акцентувала особливу увагу. Також Погоріла повідомила, що з 14 березня проводиться ідентифікування тварин (ВРХ). Це правило треба обов’язково виконувати, щоб у подальшому не виникало проблем. Крім цього, начальник управління звернула увагу присутніх на процес реорганізації ветеринарних лабораторій. З її слів, у нашому регіоні буде працювати Царичанська міжрайонна ветеринарна лабораторія, яка обслуговуватиме ще й Магдалинівський район. — Наші фахові спеціалісти будуть відпрацьовувати всі клінічні ситуації, — зазначила Погоріла. — Ми хочемо створити при ветеринарній лабораторії клініко–діагностичний відділ, який би задовольняв ветеринарні потреби. І зараз в обласному управлінні це питання обговорюють. Ситуація складна, бо упирається у фінансування. Наше завдання — зберегти фахівців, структуру, приміщення. Сподіваємось, що у нас це вийде.
Головний спеціаліст відділу організаційно–кадрової роботи Вікторія Федорчак проінформувала присутніх на господарчій нараді про декілька важливих моментів, яких треба дотримуватися, виконуючи закон «Про запобігання корупції». Вікторія Іванівна зауважила, що посадовим особам необхідно знати положення антикорупційних механізмів, розуміти та дотримуватися їх у своїй повсякденній діяльності. Контроль за дотриманням вимог антикорупційного законодавства в Україні та розслідування корупційних злочинів покладено на цілу низку інституцій: НАЗК (Національне агенство з питань запобігання корупції), НАБУ (Національне антикорупційне бюро), Прокуратура України, Державне бюро розслідувань, Національна поліція і Служба Безпеки України.
Вікторія Федорчак детально зупинилась на процедурі подання декларації громадян, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На сьогодні в країні триває черговий етап декларування, який завершиться 31 березня цього року в нуль годин. Вікторія Іванівна навела приклад прикрого випадку у нас в районі ще на початку першого етапу декларування, коли ще реєстр декларацій працював з великими збоями. Декларація одного держслужбовця не занеслась у реєстр, а залишилась збереженою лише у вигляді чернетки. Наразі свою правоту чиновнику треба доводити в суді. Його звинувачують у порушенні вимог фінансового контролю за статтею 172 –6 Кодексу України «Про адміністративні порушення», що тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тому доповідачка нагадала на нараді, що електронна декларація буде вважатися поданою лише тоді, коли на особисту поштову скриньку прийде повідомлення від Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) наступного змісту: «Вітаємо Вас, Ваша декларація успішно подана». При цьому в повідомленні буде вказано унікальний ІD код, що присвоюється декларації при її включенні до Єдиного реєстру декларацій осіб. При надходженні вище зазначеного повідомлення без коду можна вважати, що декларація лише збережена у вигляді чернетки. При цьому їй не присвоюється унікальний ІD код і вона не включається до реєстру. Щоб уникнути таких прикрих моментів, треба на це звертати увагу. Узагальнюючи свій виступ, доповідачка відмітила, що запорука успішної роботи посадовців полягає в належному рівні знань антикорупційного законодавства та його дотримання.