Саме таку суму держпідтримки обіцяє Уряд тим, хто утримує вдома молодняк великої рогатої худоби. У минулому році жителі Кобеляцького району вже отримували кошти на штучне запліднення ВРХ.
У 2018 році український Кабмін задекларував початок масової підтримки аграріїв, які займаються тваринництвом і садівництвом. Передбачені кошти і на відшкодування банківських кредитів та придбання нової техніки фермерами.
У принципі, побідні програми існують давно. Ще Уряд Миколи Азарова компенсував селянам по 1500 гривень за утримання однієї корови чи бичка. Потім ця програма, як і багато інших, була згорнута.
Саме через це багато аграріїв скептично ставляться до декларацій Уряду про підтримку сільського господарства. Люди вважають (і у них для цього є підстави), що бюджетні гроші опиняться у гаманцях представників великого аграрного бізнесу, наближених до влади.
Водночас, не можна не нагадати про те, що обіцянки щодо компенсації витрат на штучне запліднення ВРХ, які звучали в 2017 році, були виконані. Селяни отримали нехай і незначні, але «живі» гроші. Зокрема, у Кобеляцькому районі державною програмою підтримки скористалися 15 власників корів. Вони отримали відшкодування в сумі 11,5 тисячі гривень.
У цьому році влада обіцяє дотувати і утримання худоби. Так, власник теляти, який буде утримувати його до віку 13 місяців, може претендувати на 2,5 тисячі гривень держпідтримки. Гроші видаватимуть не одномоментно, а частинами, у залежності від віку, до якого в господарстві живе теля.
Так, за період утримання від 1 до 5 місяців обіцяють заплатити 300 гривень, від 5-ти до 9-ти –700, від 9-ти до 13‑ти — 1500.
Установлений процес збору і подачі документів на отримання компенсації є досить простим. Власник теляти повинен подати в місцеву сільську, селищну, міську раду чи об’єднану громаду наступні документи: копію паспорта громадянина України, ідентифікаційного коду, довідку про відкриття рахунку в банку та паспорт на худобу. Цей перелік місцеві чиновники передають у обласний Департамент агропромислового розвитку. Там формують реєстр претендентів по області і передають у Київ. Потім людина отримує гроші на банківську картку. Районні відділи агропромислового розвитку надають лише консультації.
А ось ті, хто вирішив закласти садок або ягідник чи створити кооператив і отримати компенсацію на техніку, поки що не мають підстав для зайвого оптимізму. Там порядок подання документів і отримання бюджетних грошей значно складніший. Та про це — у наступних публікаціях.