Вхід | Реєстрація

Грабують тих, хто без охорони

В Полтаві напади на АЗС та ювелірні магазини контрольовані, однак все ж таки деяка проблематика у цих питаннях існує.
Про це сьогодні на прес-конференції говорив начальник управління карного розшуку ГУМВС України в Полтавській області Микола Михайлик. За його словами, найважче контролювати ті об’єкти та фінансові установи, де відсутні будь які засоби охорони.
— У цілому по області ситуація контрольована, — запевнив Микола Михайлик. — Але все таки напади на ломбарди, ювелірні установи та інші фінансові об’єкти бувають. Упродовж 2009 року у Полтавському регіоні зареєстровано 10 фактів злочинних посягань на банківські установи, автозаправні станції та ювелірні крамниці.
Микола Миколайович акцентував увагу на тому, що найбільш вразливі — мало захищені об’єкти.
— Деякі керівники зовсім не думають про безпеку своїх працівників, тому мало уваги приділяють охороні власних установ, — сказав він. — Але наявність охорони відлякує злочинців, тому охорона повинна бути. Якщо це банк, то нормальний керівник повинен захистити і себе, і людей, що працюють у цій установі.
Микола Михайлик розповів, що працівники карного розшуку провели перевірку багатьох банків щодо забезпечення їх сигналізацією та іншими охоронними системами. Утім, за його словами, багато керівників на зауваження правоохоронців не зреагували і спустили справу безпеки «на гальмах». Деякі ж обмежуються лише встановленням ґрат на вікнах. Але це — позавчорашній день. Правоохоронці застерігають, що контролювати об’єкти, де не встановлені охоронні системи, дуже важко.
Микола Михайлик згадав і про випадок, який стався нещодавно у філії Ощадбанку по вулиці Маршала Бірюзова у Полтаві. Тоді в цю установу двічі приходив молодий чоловік та щось вимагав, тільки що конкретно, — поки що незрозуміло.
— Це був цікавий випадок, — розповів начальник управління карного розшуку. — До установи один раз прийшла людина і щось вимагала. А потім знову ж сюди прийшов чоловік з пістолетом і вимагав грошей. Ми думаємо, що це одна і та ж людина. Але незрозуміло, наскільки вона адекватна. Слідчі дії тривають. Думаю, згодом ми зможемо сказати щось конкретніше.
Микола Михайлик зауважив, що найкращий захист подібних фінансових установ може забезпечити лише Державна служба охорони.
— Приватні охоронні фірми це не завжди вихід, — вважає він. — Наприклад, був випадок, коли, під час нападу злочинців на АЗС, касир тікав від них в одну сторону, а охоронець — в іншу. Я не нахвалюю службу державної охорони, але там люди підготовлені й можуть носити зброю, а приватні охоронці за законодавством зброю носити не можуть.
Микола Михайлик розповів, що часом цинізм злочинців вражає, адже інколи вони переступають усі моральні норми та принципи. Так сталося, коли пограбували Свято-Пантелеймонівський храм у Полтаві.
— Це дійсно цинічний злочин, — упевнений Микола Миколайович, — бо злочинець навіть не зупинився перед пограбуванням святині. Грабують і аптеки. Вигрібають все, навіть шприци! А взагалі ж, повторюсь, мало захищені об’єкти найвразливіші. Їх грабують у першу чергу. І хочеться, щоб керівники зрозуміли: потрібно встановлювати засоби охорони.

Автор: Сергій ДЗЕХ, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації