Сьогодні, впевнений, не знайдеться людини, байдужої до природи, екології. Бо всі ми стали свідками змін клімату і погодніх умов, а природні катаклізми, що виникають в різних куточках нашої планети, стали звичним явищем. І перед кожним із нас постає питання: а що нам чекати завтра чи найближчим часом?
Якщо ми, земляни, будемо і далі так себе вести по відношенню до рідної планети та навколишнього середовища, добра не буде!
Екологи, натуралісти, вчені всього світу давно звертають нашу увагу на глобальні негаразди в природі. Ми ж, пересічні громадяни, особливо не переймаємось цими проблемами. А тільки дивуємося: чому така висока смертність, чому інфаркти, інсульти, онкологія вражають не тільки літніх людей, а й діток?
Відповідь одна. Давайте повернемось до наших витоків, адже всі ми — діти природи. І берегти її та весь навколишній світ — свята справа.
Останнім часом вчених багатьох країн турбує проблема мігруючих птахів. Різке зменшення кількості птахів, навіть зникнення багатьох їх видів, змусило орнітологів, екологів, вчених зі світовим ім’ям у жовтні 2017 року провести Всесвітній форум з цієї проблеми.
Щоб бачити всю критичність ситуації, не треба бути дипломованим спеціалістом у цій справі. Досить вранці глянути у весняне небо, прислухатись до ранкової тиші, озирнутись навколо. І кожен з вас констатуватиме сумний факт: у небі не видно ключів журавлів, не дзвенить у піднебессі жайворонок, не чути свисту шпаків. І це весною, коли все оживає, співає, радіє. Сумно. Навіть страшно, адже ще зовсім недавно наші Кобеляцькі ліси, степи, поля, луки, болота та озера кишіли птаством, звіриною, рибою.
Щоб звернути увагу світової спільноти до проблем живої природи, вчені багатьох країн, що зібралися 26 жовтня минулого року в Манілі, створили Всесвітню організацію по вирішенню проблем мігруючих птахів. Тепер двічі на рік (кожна друга субота травня і жовтня) буде проводитись Всесвітній день мігруючих птахів.
Наша держава приєдналась до Конвенції. 12 травня вперше в Україні буде проведений Всесвітній день мігруючих птахів. Кобеляцька районна організація УТМР бере активну участь у заходах з нагоди цього Дня.
У зв’язку з аномальними перепадами погоди, у березні в нас були створені групи, які проводили рейди по мисливських угіддях з метою виявлення бідуючих перелітних птахів та надання їм допомоги.
Мисливці багатьох первинних організацій УТМР створюють оптимальні умови для перебування диких птахів: проводиться затримка весняних вод для наповнення болотних угідь, встановлюються штучні гнізда для диких качок, облаштовані кормові майданчики.
Великої біди мешканцям наших угідь наносять пожежі, люди випалюють сінокоси, луки, узбіччя доріг, болота.
З приходом першого весняного тепла всі масово виїздять відпочити на природу. Горять вогнища, смажаться шашлики, гримить музика. Усе це добре, але ж відпочивати слід у спеціально відведених місцях.
Квітень і травень кожного року — двомісячник тиші. У цей період іде висиджування яєць птахами, розмноження диких тварин, нереститься риба. Це потрібно знати всім. Кожен має дотримуватися правил поведінки серед природи.
Проблеми природи, екології, наволишнього середовища сьогодні мусять турбувати всіх. Районна організація УТМР запрошує до співпраці тих, кому не байдуже, що ми залишимо після себе своїм нащадкам.