Вхід | Реєстрація

Мисливцю, який випадково застрелив товариша на полюванні, присудили 3 роки умовно

Мисливцю, який випадково застрелив товариша на полюванні, присудили 3 роки умовно

У Пирятині суд дав три роки умовно мисливцю, який думав, що вполював лисицю, але вистрелив у серце іншому

Пирятинський райсуд Полтавської області виніс вирок Ігорю К., який у лютому цього року випадково застрелив мисливця під час полювання. 5 травня суддя Юлія Ощинська засудила його до трьох років умовно. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, нещасний випадок стався 25 лютого цього року біля села Заріччя Пирятинського району. Повідомлялося, що один мисливець з необережності вбив іншого.

Згідно з матеріалами справи, того дня Ігор К. Разом із двома іншими мисливцями зібрався на полювання на лисицю у заболоченій місцевості. На початку полювання чоловіки обумовили маршрути руху та розійшлися один від одного.

Близько 18 години почало сутеніти. Ігор К. Подумав, що побачив невиразний силует лисиці та вистрілив. Виявилося, що він влучив в одного зі своїх компаньйонів. Той помер за лічені хвилини.

Експертиза показала, куля потрапила у серце. Смерть настала від тампонади серця, рани серця та відкритої вогнепальної рани передньої стінки грудної клітини зліва. На тілі померлого мисливця знайшли:

  • вхідну та вихідну вогнепальні рани лівої кисті;
  • вхідну та вихідну вогнепальні рани лівого передпліччя;
  • вхідну вогнепальну рану верхньої третини лівого плеча;
  • вихідну вогнепальну рану лівої підпахвової ямки;
  • вхідну вогнепальну рану грудної клітки з пораненням по ходу раньового каналу серцевої сорочки, серця та судин від свинцевої картечі;
  • садна спини та обличчя.

Слідчі та суд дійшли висновку, що, виконуючи постріл, Ігор К. порушив «Положення про правила проведення полювання, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин». Зокрема:

  • пункт 3.7., який передбачає, що полювання проводиться лише в умовах повної видимості;
  • пункт 3.8., який передбачає, що забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі;
  • пункт 3.10., який передбачає, що стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей.

Таким чином мисливець вчинив вбивство через необережність (ч.1 ст.119 ККУ).

Під час досудового слідства Ігор К. уклав із потерпілою — дружиною загиблого — угоду про примирення. Він відшкодував із матеріальні збитки і погодився на обмеження волі зі звільненням від відбування покарання із іспитовим терміном, який визначить суд.

Суддя Юлія Ощинська затвердила цю угоду. Вона визнала мисливця винним у вбивстві, вчиненому з необережності і призначила три роки обмеження волі. Від відбування цього покарання вона його звільнила з іспитовим терміном один рік.

Вирок поки не набув законної сили і сторони можуть оскаржити його до Апеляційного суду Полтавської області.

Нагадаємо, за місяць до цієї події у Решетилівському районі мисливець під час полювання на кабанів випадково застрелив власного брата. Наразі по цій справі ще триває слідство.


Автор: Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Пирятин | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації