1 травня особовому складу Новосанжарського відділення поліції представили нового керівника. Ним став 28‑річний житель Кобеляк Андрій Полонський. Новопризначений керівник зустрівся з кореспондентами тижневика та відповів на запитання.
— Андрію Сергійовичу, розкажіть свою біографію?
— У 2011 році я закінчив Дніпропетровський національний університет внутрішніх справ. Був курсантом, командував групою. Під час навчання їздив по обміну досвідом у Німеччину, де вивчав роботу поліцейських у Регенсбурзі, Нюрнберзі та Мюнхені. Першим місцем роботи був Кобеляцький райвідділ, де я працював інспектором ювенальної превенції. Паралельно отримав ступінь магістра. Через два роки перевівся в карний розшук на посаду старшого оперуповноваженого. Виконував обов’язки начальника розшуку. Потім був призначений заступником начальника кримінальної поліції. У травні 2017‑го перевівся на аналогічну посаду в Лубенський відділ поліції, а в листопаді — у Лохвицький. За відсутності керівників райвідділів виконував обов’язки начальника.
— Що можете сказати про рівень злочинності в Новосанжарському районі?
— Загальне розкриття по всіх облікованих кримінальних провадженнях становить більше 50 відсотків. Тобто, кожне друге правопорушення розкрите. Звичайно, що працюватимемо над підвищенням рівня розкриття. У цьому році в Новосанжарському районі не сталося резонансних злочинів. Залишаються нерозкритими частина крадіжок із домогосподарств громадян та робота в цьому напрямку постійно проводиться.
— Яка ситуація з дотримання законодавства у сфері громадської безпеки?
— Неодноразово до відділення поліції з селищної ради надходили повідомлення про те, що на вихідних невідомі особи шкодять об’єкти благоустрою. Тому ми прийняли рішення з 19 травня, щосуботи, проводити спільне патрулювання вулиць поліцейськими, журналістами і представниками місцевої влади. Патрулювання починатиметься о 22:00. Проводитимемо роз’яснювальні бесіди з відпочиваючими. Хто розуміє, робитимемо усні зауваження. Хто повторно порушуватиме закон, того притягуватимемо до відповідальності. До цього патрулювання селища здійснювалось групами швидкого реагування. Та у зв’язку з тим, що патрульний автомобіль лише один, група може виїжджати в інші населені пункти на кілька годин. Тоді в селищі скоюються дрібні правопорушення.
— Назвіть заходи, які працівники поліції проводять для боротьби з наркозлочинністю?
— Наразі задокументовано два факти збуту громадянином району наркотичної речовини канабіс. Кримінальна поліція опрацьовує всю інформацію, котра надходить щодо осіб, які незаконно зберігають чи збувають наркотичні речовини. У подальшому проводиться їх перевірка.
— На якому рівні перебуває матеріально-технічне забезпечення відділення поліції?
— Паливно-мастильними матеріалами відділення в основному забезпечене. Керівництво Головного управління завжди йде нам на зустріч. Також деякі територіальні громади виявили бажання виділити кошти на придбання пропану для чергових автомобілів. Автопарк можна було б розширити. Та поки що обходимось і цим транспортом. На одному автомобілі виїжджає група швидкого реагування, на іншому — слідчо-оперативна.
— Який населений пункт можна назвати найбільш кримінальним?
— Найбільше заяв і повідомлень ми отримуємо з Нових Санжар. Це і дрібні сварки, і тілесні ушкодження, і крадіжки. Уся територія району контрольована і за викликом поліцейські відразу виїжджають на місце події.
— Чи є в Новосанжарському районі ігрові заклади?
— Так, на сьогоднішній день у селищі працює три таких заклади. Поліцейські перевіряли у них документи. Деякі з них мають дозволи від місцевої влади з погодження режиму роботи. Зараз ретельно перевіряються факти порушення законодавства цими закладами.
— Наскільки відділення поліції забезпечене кадрами?
— Зараз є дві вакантні посади: оперуповноваженого та інспектора дозвільної служби. Але чекаємо на молодих колег, які завершують навчання і невдовзі приступлять до роботи.
— Дільничні поліцейські у повній мірі справляються зі своїми обов’язками, адже після реформи їх скоротили з 11 до 7 чоловік?
— Дійсно, разом із начальником превентивної діяльності у відділенні працюють сім дільничних. Та ситуація залишається контрольованою. Дільничні покривають свої зони обслуговування.
— Новосанжарське відділення поліції підпорядковується Кобеляцькому відділу. У чому це проявляється? Чи існує практика обміну кадрами на певний термін для виявлення правопорушників?
— Так, ми знаходимось у підпорядкуванні. Після оптимізації деякі структурні підрозділи залишили лише у відділах. Наприклад, у Кобеляках знаходиться сектор моніторингу. Зараз у відділі немає інспектора по кадрах. Тому наш спеціаліст допомагає кобеляцьким колегам. При необхідності виділяємо додаткові сили для забезпечення правопорядку під час масових заходів. Обмін кадрами не практикуємо, оскільки у кожного працівника поліції є свої функціональні обов’язки і кожен закріплений за територією.