Представники кобеляцької школи армспорту завоювали на цих змаганнях левову частку медалей, тим самим забезпечивши своїй команді гідне місце.
Систематично тижневик розповідає про досягнення рукоборців, яких тренує кобелячанин Артем Письмак. Молоді і впевнені в собі спортсмени показують найвищі результати на рівні області й країни. Не гірше виступають кобеляцькі армрестлери і на європейських змагання. При цьому у ході підготовки до чемпіонатів не вживають жодних біологічно-активних добавок. Усі сподівання під час змагань вони покладають виключно на власні сили, волю й техніку. Дізнавшись про це, навіть деякі українські спортсмени не вірять, що у такий спосіб можливо показувати результати. Та кобеляцькі рукоборці продовжують досягати нових вершин і завойовувати призові місця серед найсильніших людей Європи і Світу.
Сестри Деменки приносять золоті медалі
З 26 травня по 3 червня в столиці Болгарії, місті Софія, проходив Чемпіонат Європи з армрестлінгу серед юнаків, юніорів, дорослих та ветеранів. Участь у цих змаганнях взяли близько 900 спортсменів. Майже всі вони є чемпіонами своїх країн і прибули на чемпіонат за нагородами. У складі збірної України традиційно виступали 13 полтавських спортсменів, яких представляли тренери Артем Письмак, Лілія Занько, Денис Матяш. Нашим рукоборцям довелося не легко в боротьбі з іменитими суперниками, та все ж вони здобули чимало нагород, серед яких є і два «золота».
Як розповів Артем Письмак, першою свою команду і наставника порадувала Люда Деменко, яка змагалась серед юніорів у вазі до 55 кілограмів. У боротьбі за «золото» Люді протистояла турчанка Умран Кесер. На ліву руку дівчині вдалося здолати суперницю. А от на праву сильнішою була турчанка. Тому в підсумку Люда здобула «золото» й «срібло» і стала чемпіонкою серед юніорок у боротьбі на ліву руку (вагова категорія 55 кг) та другою на праву.
Її старшій сестрі Ліні, котра виступала до 65 кілограмів серед дорослих, дещо не пощастило на початку. Уже в першому поєдинку дівчина поборолась проти відомої російської спортсменки Ірини Гладкої і поступилась їй. До півфінальних виступів Ліна дійшла з однією поразкою. Та в цей момент Гладка програла представниці Швеції, яку кобелячанка згодом здолала на праву руку. А в фіналі Ліна поборолась проти іншої росіянки Надії Іртуганової. Її дівчина перемогла і здобула «золото» на праву руку. На ліву Ліна дійшла до третьої сходинки і виборола «бронзу».
Марина Шуліка боролась у вазі до 60 кілограмів. Вона показала гарну техніку й результат. Та у фіналі її перехитрила жителька Владикавказу Мілана Баєва. Вона надзвичайно швидка спортсменка і використала це в боротьбі проти Марини. До речі, кобеляцькі армрестлери вже знайомі з Баєвою, оскільки кілька років тому вона боролась у Литві проти Яни Назарко. У результаті Марина здобула дві срібні нагороди.
Юна і наполеглива Леся Варич (до 50 кілограмів) стала другою на ліву і третьою на праву руку. Вона прекрасно виступала, але програла польській спортсменці Вероніці Сої по фолах. Після отриманих на Чемпіонаті України мікротравм дівчина не встигла реабілітуватись. Тому поки що завоювала «срібло» і «бронзу».
Руслана Кулик (70 кілограмів) виборола «срібну» медаль на ліву руку і «бронзову» — на праву.
Непогано дебютувала і чемпіонка та призерка всеукраїнських змагань серед юніорів Діана Демченко. У категорії до 45 кілограмів вона стала сьомою на ліву руку і п’ятою — на праву.
Серед ветеранів чемпіонкою у ваговій категорії 80 кілограмів у боротьбі на ліву руку стала полтавка Лілія Занько. У фіналі спортсменка перемогла колегу по команді Оксану Дяченко. У боротьбі на праву руку жінки помінялися місцями: Оксана стала першою, а Лілія — другою.
Представники Полтавської обласної федерації армрестлінгу Ярослав Максютенко (до 65 кілограмів) та Михайло Ватажок (до 80) стали володарями «бронзових» медалей.
У підсумку за кількістю золотих медалей перше місце посіла збірна Росії, друге — Грузії, а третє — Туреччини. Українська команда стала четвертою.
Про майбутні плани і нерозуміння
Тренер кобеляцьких рукоборців говорить, що в основному задоволений підготовкою і виступами команди. Самим спортсменам сподобалась поїздка й участь у змаганнях. Тому на них чекає відновлення і активна підготовка до Чемпіонату світу, який з 13 по 21 жовтня проходитиме в Анталії (Туреччина).
Щоправда, Артем зізнався, що для участі в цих змаганнях надзвичайно складно було знайти кошти. Традиційні спонсори, сільгосптоваровиробники району, майже всі відмовили йому у фінансовій допомозі. Тому доводилось вигадувати з перельотом у Болгарію і хитрувати з місцями для проживання.
Уже в аеропорту один з українських спортсменів, який мешкає в Києві, запитав Ліну Деменко про місце її проживання. Мовляв, вона живе в селі Кобеляки? Дівчина відповіла, що Кобеляки — це місто, а вона мешкає в селі з чисельністю 25 чоловік. Спортсмен навіть не повірив, що бувають такі населені пункти. Так само він не зрозумів, як без спеціального раціону, біодобавок, кваліфікованого медобстеження і постійної фінансової підтримки Артему вдається підготувати настільки сильних рукоборців.