4 червня на апаратні нараді в райдержадміністрації обговорили шляхи реалізації державної політики в галузі соціального забезпечення та соціального захисту населення в Кобеляцькому районі. На це питання доповідала завідувач Управління соцзахисту населення Зоя Петренко.
Відповідно до Указу Президента, учасникам АТО надається першочергове право на санаторно-курортне лікування та на своєчасне отримання державних соціальних гарантій. Це відбувається за принципом «Єдиного вікна». Тобто, для вирішення всіх проблем колишніх військових управління співпрацює з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районною лікарнею, Центром первинної медико-санітарної допомоги, військовим комісаріатом, центром зайнятості, бюро правової допомоги. Для отримання пільг з оплати житлово‑комунальних послуг, пільговикам достатньо подати в управління відповідні документи, без необхідності додаткового звернення до всіх підприємств‑надавачів. Такі послуги надані 129 інвалідам війни, 669 учасникам бойових дій, 19 членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО.
— Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО користуються пільговою знижкою з оплати за ЖКП, у розмірі 50 відсотків у межах соціальних норм за рахунок коштів субвенції з держбюджету, та додатковою 50‑відсотковою пільгою за рахунок міського та сільських бюджетів, — пояснила Зоя Петренко.
Також виконуються державні програми щодо соціального захисту учасників АТО та членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО з держбюджету виділено 191 888 гривень. Із них — 35 148 використано для навчання 8 учасників бойових дій за спеціальністю водіїв категорій «А», «В», «С» та «СЕ», 114 604 — на санаторно-курортне лікування постраждалих учасників АТО.
15 колишніх військових можуть отримати санаторно-курортне лікування в санаторіях «Орізонт», «Псьол», «Дніпро-Бескид», курорті «Куяльник», медцентрі «Нові Санжари».
На соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у держбюджеті передбачено 82 622 гривні. А саме: на санаторно-курортне лікування — 47 655, на виплату додаткової відпустки 6 особам — 11 370, на виплату одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, 188 особам — 21 600.
Сім чорнобильців отримають санаторно-курортне лікування в медцентрі «Нові Санжари», санаторіях «Псьол», «Бердянськ», підприємствах «Курорти Приазов’я», «Трускавець».
На пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у рамках обласної програми на 2013–2020 роки виділено 37 847 гривень. Із них: для придбання медикаментів 116 особам — 25 847 та для забезпечення зубопротезуванням 9 осіб — 12 000.
Відповідно до районної програми на 2013–2020 роки, яка розповсюджується на вищеперелічені категорії, двом членам сімей учасників АТО, які перебувають в скрутному становищі, надано одноразову допомогу на загальну суму 5000 гривень.
У 2018 році з районного бюджету додатково передбачено 60 500 гривень на разову адресну допомогу, матеріальну допомогу на харчування дітей та життєво необхідні медикаменти.
Станом на 30 травня одноразову матеріальну допомогу в сумі 7000 гривень надано 10 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.