Нацбанк очікує подальшого зниження інфляції

Нацбанк очікує подальшого зниження інфляції

Національний банк України очікує подальше поступове зниження споживчої інфляції відповідно до прогнозу (8,9% г/г на кінець 2018 г.) і її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Нагадаємо, в травні споживча інфляція істотно сповільнилася - до 11,7% в річному вимірі (порівняно з 13,1% в квітні).

НБУ називає очікуваним зниження інфляції в річному вимірі, відзначаючи, що її травневий показник виявився трохи нижче траєкторії прогнозу Національного банку. «Це сталося в основному завдяки стрімкому уповільненню зростання цін на продукти харчування. Крім того, не так швидко, як в квітні, росли адміністративно регульовані ціни через уповільнення зростання цін на тютюнові вироби і більш помірного, ніж в минулому році, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги», – йдеться в повідомленні.

Нацбанк відзначає, що дія тимчасових факторів пропозиції, які викликали перевищення фактичних показників споживчої інфляції в другій половині 2017 року і в перші місяці поточного року поступово вичерпується. «Це відбувається внаслідок як більш сприятливих погодних умов в цьому році в порівнянні з весняними заморозками в минулому році, так і розширення пропозиції імпортної продукції. Додатковим фактором є проведення Національним банком жорсткої монетарної політики, яка виявила себе, насамперед, зміцненням обмінного курсу гривні з січня 2018 року», - відзначає НБУ.


Автор: «Мінпром»
Поділитися:
13 червня, 11:25 | Регіон: Полтавщина | Категорія: Фінанси | Сторінка для друку

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації