Останні лабораторні дослідження води, взятої з річок Ворскла і Дніпро, показують завищений індекс лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) в межах Нових Санжар, Кобеляк і Світлогірського.
21 червня керівник Кобеляцького міжрайонного лабораторного центру Валентина Семиног повідомила про показники мікробіологічної забрудненості у головних водних артеріях Кобеляцького і Новосанжарського районів.
За її словами, сьогодні фахівці Кобеляцького міжрайонного лабораторного центру отримали результати показників індексу ЛКП у річковій воді.
— Ситуація негативна, — сказала Валентина Іванівна. — У Нових Санжарах та Кобеляках індекс ЛКП у Ворсклі становить 24 000, а в Дніпрі, у межах Світлогірського, — 24 500. Згідно норми, число мікроорганізмів в 1 кубічному дециметрі води не повинно перевищувати 5000.
Річкова вода є сприятливим середовищем для розмноження холерних вібріонів, збудників туляремії, лептоспірозу та інших небезпечних захворювань. Тому лабораторний центр наполегливо рекомендує обмежити купання в цих річках. Під час купання слідкуйте, аби річкова вода не потрапляла в ротову порожнину.
Перевищення нормативного індексу ЛКП у пробах води є наслідком впливу температури і опадів
Індекс ЛКП — це показник, який свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозопозитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунок людини може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей.