У рамках візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні відвідав Горішні Плавні, зокрема — Єристівський ГЗК. Там йому провели екскурсію та розповіли про роботу підприємства.
Основними споживачами продукції компанії «Ferrexpo» є металургічні комбінати Європи, Китаю, Японії, Індії. За словами першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького, співпраця компанії із Японією набирає обертів. Об’єм сировини окатишів, які постачає компанія, набагато збільшився.
Присутні на зустрічі обговорили технологічний процес видобутку руди, відкачування з кар'єру води та роботу технологічного обладнання. Послу Японії в Україні розповіли, як видобувається руда в кар'єрі, потрапляє на первинне дроблення та яке середнє дрібне дроблення металу.
Гендиректор Єристівського ГЗК Микола Горошко зазначив, що виробництво окатишів в першому півріччі 2018 року склало 5,096 тис.
Руда проходить суху магнітну сепарацію, де відокремлюють відходи від заліза. У результаті утворюються частинки від 0 до 20 мм із вмістом заліза 40%. Далі йде процес шліфування та мокрого магнітного поділу. Там дрібні частинки руди збирають для отримання 63% концентрату заліза, і створюється окатиш. Чотири печі нагрівають та утворюють матеріали в гранули розміром близько 16 мм. Температура печі нагріта до 1250ºC. Далі готові вироби перевозяться по залізниці в пункти відправлення.
— Приємно розуміти, що Полтавщина — потужна область, яка має безліч підприємств різного спрямування. Вони активно розвиваються, і як результат — рухають економіку області та загалом країни вперед, — додав Андрій Пісоцький.