Тимчасово проблему вирішили, з’єднавши два водогони. Та повністю забезпечити потреби населення у питній воді не вдалося.
Минулого тижня в офіційну групу тижневика, у одній із соцмереж, надійшло повідомлення від користувача Марини Олійник із наступним текстом: «У селі Руденківка з кранів водопроводу біжить вода, яка горить! Змішалась питна вода з чимось схожим на нафту!»
Для того, аби з’ясувати, наскільки цей допис відповідає реальності, кореспонденти зв’язались із головою Руденківської об’єднаної територіальної громади Сергієм Головком.
Очільник сільради пояснив, що 20 липня на свердловині глибиною 115 метрів, яка обслуговує школу, сталася аварія. У зв’язку з її тривалим терміном експлуатації (побудована в 1980 році), прогнила металева обсадна колона. У водоносний шар потрапив глиняний розчин.
— Вода набула зеленуватого відтінку. Ми набрали її у відро, оглянули візуально та здали на перевірку. Згідно отриманих результатів, у складі води відсутній аміак та кишкова паличка. Та при цьому є деякі бактерії. Тому рекомендується вживати лише кип’ячену воду. У день аварії усе населення було повідомлене, що до проведення лабораторних досліджень, воду заборонено вживати, — сказав Сергій Головко.
Зі слів голови ОТГ, у день аварії вони дістали насос та спробували прокачати свердловину, але вода й далі мала забарвлення і специфічний запах. Та аж ніяк не нафтовий. Щоб забезпечити усіх руденківців питною водою, «шкільний» водогін з’єднали з «молодіжним». Для побутових потреб води вистачає. Для господарських — ні.
Єдиний вихід із ситуації — капітальний ремонт свердловини. Сільська рада підготувала листи до голови Полтавської облради Олександра Біленького та Департаменту ОДА з проханням включити їх на цей рік у програму «Питна вода Полтавщини».
— За попередніми підрахунками, якщо бурити свердловину заново, замінити металеві труби на пластикові і встановлювати новий насос, це обійдеться більш ніж у 500 000 гривень. Зайвих коштів у сільській раді немає. Наразі недовиконання дохідної частини бюджету становить 600 000. Сподіваємось на допомогу з області.