2 серпня відбулась 26 сесія Новосанжарської районної ради. На ній начальник відділення поліції Андрій Полонський прозвітувався про криміногенну ситуацію та результати службової діяльності протягом шести місяців цього року.
Як розповів головний поліцейський району, за півроку до Новосанжарського відділення поліції надійшло 2683 заяви та повідомлення про правопорушення й інші події (за аналогічний період 2017‑го — 2658). До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 352 кримінальних правопорушення. Направлено до суду 73 справи на 119 епізодів, із яких тяжких — 15 справ на 51 епізод. Загальний відсоток розкриття становить 51,7. За тяжкими та особливо тяжкими — 64,55. За заявами і повідомленнями про події некримінального характеру розглянуто 2331 звернення.
Станом на 30 червня у Новосанжарському ВП залишається 236 кримінальних проваджень, за якими триває досудове слідство та рішення не прийнято. Із них тяжких та особливо тяжких — 79.
— Суттєво впливають на стан криміногенної ситуації злочини корисливо‑майнової спрямованості: крадіжки, грабежі, розбої, шахрайства, які складають найбільш значну кримінологічну групу. Протягом 6 місяців на території району зареєстровано 140 злочинів майнової спрямованості, 117 крадіжок майна різного роду власності, 16 шахрайств, 1 грабіж, 6 незаконних заволодінь транспортними засобами. Розбоїв і вимагань зареєстровано не було, — наголосив Андрій Полонський.
Найпоширенішими злочинами майнової спрямованості залишаються крадіжки, яких з початку року на території району скоєно 117. Із них крадіжок приватної власності — 105. Нерозкритими залишаються 66 таких кримінальних правопорушень. У 94 випадках крадіжки вчинені шляхом вільного доступу, у 3‑х випадках — за підбором ключа, у 20‑ти — розбиття (пошкодження) вікна чи дверей, злом замка.
Найбільше злочинів стається в Нових Санжарах, Малій Перещепині й Руденківці. За статистикою, середній вік злочинців становить 25 років (лише кожен п’ятий з числа засуджених за крадіжки був старший 29 років).
За фактами, пов’язаними з незаконним обігом наркотиків, оголошено 13 підозр. У всіх випадках предметом злочину є канабіс.
Також працівники поліції зареєстрували 5 фактів незаконного поводження зі зброєю, 2 особам оголошено про підозру за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України «Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу» — караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Крім того, начальник відділу поліції зупинився на охороні громадського порядку. За шість місяців у районі відбулося 26 масових заходів, у яких взяли участь більше 4000 громадян. Для забезпечення порядку залучались 76 правоохоронців.