Полтавський обласний онкологічний диспансер за 8 місяців після анонсу нарешті придбав новий комп’ютерний томограф за 14 млн грн
16 серпня 2018 року Полтавський обласний онкологічний диспансер уклав договір з ТОВ «Протект Солюшнз Укрїна» на купівлю 32-зрізового комп’ютерного томографу Optima CT 520 за 14 млн грн. Очікувана вартість томографу становила 17 млн грн.
2 грудня під час прес-конференції в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА директор департаменту Віктор Лисак та головний онколог Орест Вовк розповіли про намір замінити старий комп‘ютерний томограф, яким медики користуються із 1995 року. Тоді керівники повідомили, що на новий томограф з бюджету виділили 20 млн і тендер вже оголошено.
Насправді ж тендер на купівлю томографа оголосили лише 1 червня, а очікувана вартість нового обладнання становила — 17 млн грн. Півроку, після усної обіцянки від директора ДОЗ, лікарі обласного онкодиспансеру продовжували користуватися 2-зрізовим томографом, який працює з 1995 року.
Крім того, закупівля довгоочікуваного томографічного обладнання затягнулася. Учасники подали скаргу до Антимонопольного комітету про дискримінаційні умови закупівлі. Скарга від київського ТОВ «ВІАС Плюс» стосувалася медико-технічних вимоги в тендерній документації. На думку скаржника, вони були прописані під конкретного виробника.
На тендер подали пропозиції дві фірми — ТОВ «Астріум» та ТОВ «Протек Солюшнз Україна». Первинні пропозиції становили 14 млн 620 тис. грн та 14 млн 700 тис. грн відповідно. Під час аукціону лише у третьому раунді учасники знизили пропозиції. ТОВ «Астріум» до 14 млн 100 тис., а ТОВ «Протект Солюшнз Україна» — до 14 млн грн. Таким чином переміг ТОВ «Протект Солюшнз Україна» з найнижчою остаточною пропозицією.
Щодо технічних характеристик обладнання, то у комп’ютерного томографа Optima CT 520, який придбали у ТОВ «Протек Солюшнз Україна», повністю співпадають з технічними характеристиками комп’ютерного томографу Astelion Advance 32-зрізовий, який запропонувавав ТОВ «Астеріум».
Навідміну від старого томографа, який має лише 2 зрізи, у нового — 32. Кількість зрізів томографа — один із найважливіших показників якісного обстеження, вона впливає на дозу опромінення, швидкість обстеження та його якість. Нове томографічне обладнання має рентгенівську трубку Solarix 350, її металевий блок спеціально розрахований на обстеження, яке потребує великої кількості сканів без охолодження трубки. Система також має компонент прямого перетворення сигналу у цифоровий формат.
Безперечно новий комп’ютерний томограф має значні переваги над старим. Але все ж зауважимо, що на багатьох медичних форумах самі медики сперечаються щодо оптимальної кількості зрізів у томографічному обладнанні, але їх суперечки стосуються КТ-сканерів з мінімальною кількістю зрізів — 64.
Згідно із сайтом ТОВ «Протек Солюшнз Україна», компанія займається постачанням медичного обладнання. Фірма знаходиться у Києві, згідно з даними реєстру судових рішень, ТОВ «Протек Солюшнз Україна» фігурує у кримінальних провадженнях, які стосуються розтрати бюджетних коштів.
Згідно з матеріалами справ, ТОВ «Протек Солюшнз Україна» є однією з фірм, у якої Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця купував товар за завищеними цінами. Крім того, згідно з матеріалами іншої кримінальної справи, КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня — центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» придбав у ТОВ «Протек Солюшнз Україна» за завищеною ціною ультразвукову діагностичну систему.
Головний конкурент фірми-постачальника — ТОВ «Астріум». Ця фірма також є фігурантом кримінальних проваджень. «Астріум» намагався взяти участь у торгах щодо купівлі томографу у 1-шу міську лікарню Полтави, але через дискримінаційні умови не зміг цього зробити.
Нагадаємо, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак повідомив, що після придбання нового комп’ютерного томографу в онкодиспансер, старий томограф, який працює з 1995 року, також будуть використовувати для обстежень пацієнтів.