У інших населених пунктах Новосанжарського району або немає активних мешканців, або інфраструктура їх повністю влаштовує.
Другий рік поспіль в Полтавській області проводиться проект «Бюджет участі». Завдяки співфінансуванню обласної ради і місцевих органів самоврядування у населених пунктах можуть з’явитись різноманітні інноваційні об’єкти інфраструктури. Для цього свої ідеї мають подавати жителі області. Загальна вартість кожного проекту — 150 000 гривень (100 000 — обласний бюджет, 50 000 — місцевий).
Прийом заявок тривав один місяць. Станом на понеділок до обласної ради надійшло 216 проектів, із яких переможуть 60. Після майже тритижневої перевірки експертною групою заявок, з 14 вересня розпочнеться голосування. Кожен житель області може підтримати три проекти. Коефіцієнт електронного голосу становитиме 1,2, паперового — 0,8. Голосування завершиться 30 вересня.
У 2017‑му жоден із поданих новосанжарцями проектів не набрав потрібної кількості голосів. Цього року свої проекти подали мешканці Нових Санжар, Крутої Балки і Малої Перещепини. Напевно, у інших сільських радах і громадах усі заплановані ідеї щодо поліпшення інфраструктури вже втілені в життя. Тому сподіваємось, що жителі Новосанжарського району підтримають проекти своїх земляків.
На думку Олександра Чубарова, у селі Зачепилівка необхідно створити пересувну човнову станцію, яка дозволить організовувати активний відпочинок на воді. Крім того, поява такого об’єкта сприятиме популяризації водного туризму на річках Ворскла і Ворона. За 149 278 гривень чоловік планує придбати дві тримісні байдарки, шестимісний надувний катамаран, весла, надувні жилети і пересувний вагончик на шасі. Човнова станція працюватиме на базі комунального підприємства Новосанжарської громади.
Голова селищної ради Інна Коба вважає, що в Нових Санжарах має з’явитись парк лікарських рослин «12 зодіаків». Територія парку становитиме не менше 1 гектара, де вирощуватимуть лікарські рослини. Селищна рада буде реалізовувати трав’яні збори, чим збільшуватиме надходження у власний бюджет. Також на цій земельній ділянці встановлять лавочки і ліхтарі для відпочиваючих. 100 000 потрібно для облаштування території, 50 000 — для придбання саджанців лікарських рослин.
На місці недобудованого тенісного майданчика, що на території Новосанжарського навчально-виховного комплексу, уже наступного року можуть облаштувати багатофункціональний спортивний майданчик, згідно проекту Бориса Федоренка.
У цьому місці молодь гратиме у великий теніс, баскетбол, міні-футбол і волейбол. Вартість ідеї — 150 000.
Марина Таранова переймається фізичним розвитком жителів Крутої Балки. Тому жінка виступає за облаштування спортивного майданчика з вуличними тренажерами. 9 навчально-тренувальних пристроїв коштуватимуть 150 000.
Спорт спортом, але в Крутій Балці немає дитячого ігрового майданчика. Людмила Китайгора вже навіть місце для нього обрала. Якщо цей проект набере потрібну кількість голосів, то майданчик вартістю 100 000 гривень установлять на площі біля дитячого садочка «Капітошка».
Оригінальним є проект Валентини Прядко під назвою «Сонячне дерево», який передбачає встановлення в Крутій Балці сонячних батарей для вуличного освітлення. Відповідно до проекту, на території парку за 150 000 встановлять 4 вуличні автономні LED світильники на сонячних батареях та 4 ліхтарні стовпи із сонячними батареями.
Наталія Двірник з Малої Перещепини вважає, що в населеному пункті мають з’явитись вуличні тренажери. Крім 13 тренувальних пристроїв, у комплект вартістю 150 000 входитимуть тенісний і садовий столи.
До речі, Наталія Двірник подала одразу два проекти. Вона переймається не лише за фізичні показники молоді, а й за дозвілля найменших жителів Малої Перещепини і Пологів. За підрахунками жінки, 150 000 має вистачити, щоб облаштувати у цих селах дитячі майданчики.
За 150 000 Валентина Сорока хоче провести благоустрій земельної ділянки по вулиці Клименка, 14 б, що в Малій Перещепині. Тут мають облаштувати парк сімейного відпочинку «Щаслива родина». У цьому місці встановлять 12 ліхтарів, 10 лавок та елементи благоустрою, на доріжки укладуть тротуарну плитку та створять клумби й алеї, де ростимуть туї, ялини і ялівець.