На семінарі-навчанні з головами первинних організацій ветеранів Царичанського району, що відбувся в приміщенні районної ради, обговорювали нагальні питання, які турбують ветеранів. На захід були запрошені голови, члени організацій ветеранів, голова райради Світлана Горбачова, директор територіального центру соціального обслуговування населення селищної ради Інна Головкова та інші.
Голова райради ветеранів Іван Петрушевський оголосив чергу денну. Далі надав слово спеціально запрошеному гостю із Дніпра, заступнику голови обласної ради ветеранів Сергію Дорошеву. Сергій Володимирович поінформував присутніх про зміни та доповнення до Статуту Організації ветеранів України.
Дорошев відзначив, що найголовніше — це те, що сучасний Статут є єдиним для всіх ветеранських організацій і відокремлених осередків (обласних, міських, районних, первинних). Чому виникла потреба у створенні єдиного Статуту? Ще 1 січня 2012 року вийшов Закон «Про громадські об’єднання». Одразу в ньому було помічено багато невідповідностей. Закон вимагав доопрацювання. Протягом п’яти років його доповнювали, вносили зміни. У результаті, 1 січня 2018 року вийшов оновлений закон, що на сьогодні відповідає сучасним вимогам. Зазначимо, що на підставі Статуту діє Положення. А його (Положення — авт.) члени організації мають право виписувати під індивідуальні особливості, згідно своєї діяльності тощо. Також Сергій Володимирович відмітив ще одну позитивну тенденцію — незалежність ветеранських організацій від інших.
— Ми — незалежні і можемо співпрацювати з іншими тільки на договірних умовах, — акцентував доповідач. — Наприклад, із організаціями чорнобильців, військових тощо.
У ході семінару, з боку присутніх до представника обласної ради ветеранів виникали питання. Приміром, про пільги ветеранів у транспорті та пільги дітям війни. Зі слів співбесідника, про пільги в транспорті питання постійно піднімається, але «пробуксовується». Іван Петрушевський запитав: — Коли ж дітям війни будуть пільги? Чому обласна організація не лобіює їх інтереси? Діти війни — найчисленніша армія серед пенсіонерів. Як повідомив Сергій Дорошев, обласна організація ветеранів цим питанням постійно займається, пише листи у вищі інстанції. Але, на жаль, втішних відповідей не отримує. Зі слів Дорошева, організація може тільки пропонувати. Хто має вирішити таку злободенну проблему? Питання риторичне.
До розмови долучилася голова райради Світлана Горбачова. Світлана Андріївна підняла тему співпраці між громадами. Вона переконана в тому, що якщо є бажання громади допомогти ветеранам, вона має це зробити. Старости в громадах повинні захищати ветеранів на місцевому рівні. Світлана Горбачова запевнила присутніх, що влада не стоїть і не стоятиме осторонь проблем ветеранів. — Наше завдання — всіляко залучати кошти до ветеранських організацій, — сказала очільниця. Також вона запропонувала піднімати питання на місцях про стимулювання, заохочення керівників первинок.
Далі перед присутніми виступила директор територіального центру соціального обслуговування Інна Головкова. Вона розповіла про пророблену роботу закладу за сім місяців поточного року. Як повідомила Інна Олександрівна, з 1 січня 2018 року їхній комунальний заклад функціонує у Царичанській ОТГ. Також вона зазначила, що працівники Центру обслуговують населення сіл громади, Китайгорода, Новопідкряжа, Цибульківки, крім Ляшківки, яка приєдналася до територіального центру Могилева. Усього в центрі працює 49 чоловік, із них: апарату — 15 чоловік, соціальних робітників — 34. У територіальному центрі функціонує два відділення: соціальної допомоги вдома та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Станом на 1 серпня цього року у відділенні соціальної допомоги вдома знаходиться 276 престарілих, із них 220 — одиноких громадян, 56 — умовно одиноких, які отримують платні соціальні послуги.
У ході розмови голова ветеранської організації Іван Петрушевський повідомив своїх колег про проведення в районі Естафети Пам’яті «Слава захисникам України», присвяченої 75‑й річниці визволення України від німецько–фашистських загарбників та визволення Царичанського району (24 вересня). Також націлив увагу голів первинних організацій гідно провести у своїх осередках урочистості з нагоди Дня людей похилого віку, приділити максимальну увагу ветеранам, попіклуватися про пам’ятники, обеліски, меморіали загиблим героям Другої Світової війни, розповів про волонтерство членів первинних організацій та багато іншого. Особливу увагу Іван Іванович приділив підготовці та проведенню заходів, присвячених 80-річчю заснування Звання Героя Соціалістичної праці, які мають відбутися в листопаді цього року. 27 грудня 1938 року указом Президії Верховної Ради СРСР була встановлена вища ступінь відзнаки — звання Героя Соціалістичної Праці. У нашому районі це звання було присвоєно п’ятьом нашим землякам. Варто назвати цих людей: Микола Петрович Черниш (1939 року народження) — комбайнер колгоспу імені Калініна (Прядівка); Іван Григорович Жалило (1923 року народження) — чабан–вівчар колгоспу імені Калініна (Прядівка); Наталія Яківна Продан (1906 року народження) — свинарка колгоспу імені Щорса (Цибульківка); Наталія Іванівна Мацак (1922 року народження) — ланкова колгоспу «Більшовик» (Ляшківка); Марія Антонівна Довга (1918 року народження) — ланкова колгоспу імені Ватутіна (Юр’ївка).
Узагальнюючи семінар, Іван Петрушевський подякував обласному керівництву за добре відношення до Царичанської організації ветеранів. Зокрема, і голови обласної організації ветеранів генерал–майора у відставці, учасника бойових дій в Афганістані, учасника ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції Станіслава Шевченка. А також зазначив, що Царичанська ветеранська організація являється однією із кращих у Дніпропетровській області. Крім того, очільник ветеранів виніс окрему подяку депутату обласної ради Гошгару Мухтарову за надання фінансової підтримки при проведенні семінару–навчання.