Районна влада просить грошей і повноважень

Районна влада просить грошей і повноважень

Районні депутати днями не на жарт занепокоїлись. Вірніше, не самі обранці новосанжарського люду, а їх, так би мовити, «краща частина», тобто — керівники райради і РДА. Вони побачили, що грошей в їх бюджеті немає. І не придумали нічого кращого, як просити владу вищого рівня трішки «придушити» фінансово новостворені об’єднані громади.

У своєму зверненні до Верховної Ради і Кабміну депутати (більшість БЮТу) скаржаться на ситуацію з фінансування районних закладів освіти, які залишилися на їх балансі. Дошкуляє районній владі той факт, що після створення ОТГ доходи бюджету, яким вони розпоряджаються, зменшилися в 9 разів. А об’єднані громади, на їх думку, ледве не «жирують». Це зовсім не справедливо. Саме так думають люди, які втрачають кошти, а з ними і механізми впливу. Адже райдержадміністрація і районна рада сьогодні не можуть в повній мірі виконувати свої повноваження і функції, де-факто — існувати. Така ситуація, на думку депутатів, не відповідає принципу децентралізації. У зв’язку з цим вони просять переглянути Бюджетний кодекс і врегулювати фінансові відносини з ОТГ, підтримати райдержадміністрацію і районну раду, тобто органи, які «прилипли» до колись багатомільйонного районного бюджету і вперто не бажають розпрощатися зі своїми функціями, які поступово переходять до громад. А також просять внести зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», створивши дієвий вплив на об’єднані територіальні громади. Це вже тривожний сигнал для інших ОТГ району і навіть України, якщо фракція БЮТ пропонує такі нововведення на місцевому рівні.

Фактично керівництво Новосанжарського району пропонує виконавчій та законодавчій владі повернути колесо історії назад і ревізувати процес децентралізації та реформ. Виникає закономірне питання: а вони що, не знали чи не розуміли, що із створенням громад їх вплив на будь-які процеси в районі буде стрімко наближатися до нуля?

Крім того, керівники району повинні чітко усвідомлювати, що існує ще кілька варіантів вирішення закономірних протиріч, що виникають між новоствореними громадами і гілками влади районного рівня. Один із них — повна ліквідація цих «гілок», як таких, що втратили своє функціональне призначення.

Можна ж і так питання ставити, шановні. Колесо історії таки крутиться вперед.


Автор: Борис Федоренко, голова ГО «Голос Новосанжарщини»


9 жовтня 2018, 10:11 | Нові Cанжари | Політика

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації