Хоча в районі на сьогодні — уже 4 громади, і фактично лише дві сільських ради залишились у підпорядкуванні районної влади (Новопідкряжанська і Цибульківська — авт.), усе ж, для жителів регіону «район» — поняття близьке і рідне. Децентралізація диктує свої закони, і звісно, у майбутньому будуть мінятися адміністративні одиниці. Але це буде потім. А на сьогодні Царичанський район є, він функціонує і живе.
Минулого тижня у райдержадміністрації відбулися невеликі урочистості з нагоди роковин району. Для присутніх відділом культури (начальник — Ольга Сабарня) був підготовлений цікавий відеосюжет про історичне минуле і сучасне сьогодення району.
У жовтні 1923 року район виникає в межах Полтавської губернії як адміністративно–територіальна одиниця. У лютому 1932 року — уже стає складовою частиною Дніпропетровської області. До Царичанського району в цей час входять деякі землі сучасного Магдалинівського, а з 1963 по 1991 — увесь Петриківський район. З 18 вересня 1941 року район знаходиться під окупаційним режимом фашистів. Два роки нацисти господарювали на Приоріллі. У вересні 1943 року війська Степового фронту під командуванням маршала Конєва звільняють Царичанку і район. Якщо додержуватись хронології, то маємо: 1956 рік — Царичанка стає селищем міського типу; 1962 — активно розвивається рослинництво, тваринництво, переробна промисловість, до ладу стає консервний завод; 1972 — розпочинає випуск продукції завод мінеральної води. У 1975 в Царичанці відкривається новозбудована середня школа, яку очолив молодий та енергійний Михайло Вакуленко. Виконуючи інтернаціональний обов’язок, житель Михайлівки Владислав Яременко поліг смертю хоробрих в Афганістані 29 лютого 1988 року. Він посмертно нагороджений орденом «Червоного прапора». До 10-ї річниці незалежності України в 2001 році відкривається пам’ятник великому Тарасу Шевченку. У 2004 році в Царичанському районі знаменна дата — 400 років з дня заснування Царичанки. До цієї події реконструйовані будівлі цеху електрозв’язку №6, вузла поштового зв’язку, районного відділу міліції, відкривається торговий комплекс «Оріль». У районному будинку культури та на стадіоні «Діброва» проведені капітальні ремонти, вводиться до експлуатації 40–квартирний житловий будинок, у 2010 —12–квартирний будинок для медпрацівників. У селі Рудка після реконструкції відкрили пам’ятник Герою Радянського Союзу Мікаілу Алєкпєрову.
Коли розпочалась війна на сході країни, із нашого району понад 350 земляків стали на захист кордонів. П’ятеро полягли.
2015–2017 роки ознаменувались тим, що на території району створились об’єднані громади.
На Приоріллі народились чотири Герої Радянського Союзу: Ілля Шишкань, Михайло Панікаха, Михайло Вороний, Дмитро Назаренко. Федір Кривоніс — повний кавалер орденів Солдатської Слави. Наш район прославили багато тих, хто трудився на полях і розбудовував господарство. А Марія Довга, Іван Жалило, Віталій Костенко, Наталія Мацак, Наталія Продан, Микола Черниш за особливі трудові досягнення удостоїлись звання Героя Соціалістичної Праці.
У Царичанському районі — багато талановитих людей, які прославили Приорільський край далеко за його межами. Це письменники — брати Олексій та Олександр Васильківські, Василь Сологуб, Олександр Зайвий; кінорежисер–документаліст Віктор Стороженко, видатний економіст і статистик, академік Костянтин Воблий, чемпіонка світу з баскетболу 1967 року Федора Орел (Кочергіна). Відомі далеко за межами нашої держави успіхи в ракетобудівній галузі доктора технічних наук, професора, академіка Академії вищої школи України Миколи Дроня та доктора медичних наук, академіка Академії вищої школи України, члена Американської легеневої асоціації та Європейського пульмонологічного товариства Катерини Дуки.
З нагоди свята очільники району Олена Бакуліна і Світлана Горбачова нагородили грамотами ветерана державної служби В’ячеслава Семенова та лікаря–педіатра Софію Скідан за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток Приорілля. Дипломами учасника обласного благодійного фестивалю–ярмарку за збереження та популяризацію нематеріальної культурної спадщини нашого краю, традицій, звичаїв, автентичності були відзначені 26 чоловік. Серед нагороджених — сільські голови, майстрині вишивок, майстри–дизайнери, технічні працівники, державні службовці та працівники самоврядування.