Кошти на реалізацію ідей від наших земляків надійдуть у наступному році.
Нагадаємо, що другий рік поспіль в Полтавській області проводиться проект «Бюджет участі». Завдяки співфінансуванню обласної ради і місцевих органів самоврядування, у населених пунктах з’являються потрібні, на думку жителів і влади, об’єкти інфраструктури. Учасниками проекту є жителі Полтавської області, які заповнили офіційну форму подання, зібрали 30 підписів земляків, котрі підтримали їхні ідеї, та погодили їх з представниками органу самоврядування.
У 2018‑му Полтавська облрада виділила на ці заходи 6 000 000 гривень. Вартість одного проекту становитиме до 150 000 (100 000 — обласний бюджет, 50 000 — місцевий). Тобто, з усієї кількості поданих ідей фінансову підтримку отримають 60.
Учасники «Бюджету участі» подавали проекти за такою тематикою: енергозбереження, безпека і громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура й освіта, спорт і туризм, соціальний захист.
Усього до обласної ради жителі області направили 267 проектів. Із них 260 були допущені до голосування. За ці проекти під час голосування, що тривало з 14 по 30 вересня, віддали 375 494 голоси.
1 листопада на офіційному сайті Полтавської облради з’явився перелік проектів‑переможців «Бюджету участі». Переможцями цьогорічного конкурсу стали 60 проектів, які охопили 15 районів області. Згідно підрахунків голосів, перемогу в конкурсі здобули п’ять проектів, поданих жителями Кобеляцького району, і три — Новосанжарського.
Туризм, відеокамери і медицина
Наступного року в Комендантівському бібліотечно-музейному центрі та на вулицях села встановлять відеоспостереження. Вартість проекту — 148 719 гривень. Автор — Володимир Білоусько.
Крім того, у Комендантівці за 128 100 проведуть публічний безкоштовний Wi-Fi для служби первинної медицини Комендантівської громади. Така ідея виникла в Лариси Собакарь.
У Світлогірському в 2019‑му проведуть міжрегіональний туристичний фестиваль-ярмарок «Усе буде туризм». Микола Журавель прорахував, що для цього потрібно 150 000 гривень.
Поряд із паліативним відділенням Кобеляцької районної лікарні за 149 960 гривень облаштують прибудинкову територію. На думку головної медичної сестри ЦРЛ Вікторії Омеляненко, пацієнти відділення та відвідувачі зможуть з користю проводити час на цій території.
Ідея Івана Шевеля щодо еколого-просвітницького туристичного маршруту ботанічним заказником «Драбинівка» теж отримала підтримку. На її реалізацію витратять 150 000.
Усі ідеї жителів Крутої Балки будуть реалізовані
У наступному році в цьому населеному пункті з’являться вуличні тренажери, дитячий ігровий майданчик та вуличне освітлення від сонячних батарей.
Відповідно до ідеї Марини Таранової, за 150 000 гривень у Крутій Балці облаштують спортивний майданчик із вуличними тренажерами. Місцеві жителі зможуть займатись на 9 навчально-тренувальних пристроях.
Людмила Китайгора потурбувалась про дітей. За 100 000 для них на площі біля дитячого садочка «Капітошка» установлять майданчик.
Валентина Прядко є автором проекту «Сонячне дерево». Згідно задуму, уже в 2019‑му на території парку за 150 000 встановлять 4 вуличні автономні LED–світильники на сонячних батареях та 4 ліхтарні стовпи із сонячними батареями.
До речі, відповідно до переліку, загальна сума, яку витратять на реалізацію 60 проектів, становить 8 677 768 гривень.