Між тим, процес збору і підготовки документів, необхідних для початку робіт, зайняв близько чотирьох місяців.
Як розповів сухинівський сільський голова Ігор Рябека, рішення про те, щоб заасфальтувати вулицю Ярову, що прилягає до нещодавно відреставрованого сільського будинку культури, депутати прийняли ще в липні поточного року. Потім чекали, доки до сільського бюджету надійдуть кошти від акцизного збору на торгівлю нафтопродуктами. А вже після цього замовили необхідну проектно-кошторисну документацію. Сільський голова не приховує, що в нього і в депутатів навіть виникало побоювання, що через затримку часу, пов’язаного із проходженням всіх необхідних бюрократичних процедур, асфальт покласти не вдасться.
Рябека пояснює:
— Я пообіцяв людям, що в дощ і мороз асфальт класти не будемо. Але ми не могли почати, не маючи всіх документів. Посадять же (посміхається). Але природа над нами змилувалася, осінь — без дощів і морозів. Отож, встигаємо. Працювати шляховики почали 9 листопада. Спочатку технікою «спланували» майбутню асфальтну дорогу.
10 листопада, не дивлячись на вихідний день, сільський голова перебував на місці проведення робіт. Разом із ним за процесом наглядав місцевий депутат Олександр Литвин.
Один із працівників з числа тих, хто працював на укладанні асфальту, пояснив:
— Зараз стійка плюсова температура. Асфальт привозять із Бутенок. Везуть великим автомобілем. Суміш не встигає застигнути. Вкатуємо важкими котками. Нехай люди не хвилюються, усе буде зроблено якісно, асфальт служитиме довго.
Рябека, у свою чергу, розповів, що про всяк випадок звернеться до місцевих фермерів із проханням у перші дні не їздити по асфальтному покриттю тракторами.
Шляховики пообіцяли, що всі роботи проведуть за чотири дні. Загальна вартість проекту по асфальтуванню 650 метрів вулиці Ярової складе 1 мільйон 200 тисяч гривень. У наступному році її заасфальтують повністю. Олександр Литвин під час розмови нагадав сільському голові про обіцянку облаштувати сільський стадіон, що розташований поруч. Рябека погодився, але зазначив:
— Так, ми хочемо, щоб у Сухинівці був своєрідний центр села. Тут і будинок культури, і стадіон, і адмінприміщення сільради перенесемо в один із будинків. Але не все одразу. По черзі. У наступному році руки дійдуть і до стадіону, і до сільради.
Між тим, чергову пропозицію із Кобеляцької міськради про об’єднання сухинівські депутати відхилили. Нагадаємо, що саме Сухинівська сільрада за показником надходження місцевих податків на одного жителя є найбагатшою в Кобеляцькому районі.