Третього грудня в Центрі культури та дозвілля для дітей з інвалідністю відбувся творчий захід.
У Царичанській об’єднаній територіальній громаді проживає 55 дітей з особливими потребами. Кожного року в Міжнародний день людей з інвалідністю та на новорічно–різдвяні свята від місцевої влади та депутатів дітлахи отримують подарунки. А працівники Будинку дитячої та юнацької творчості готують концертно–розважальну програму.
На зустріч діти прийшли з батьками. Присутніх тепло привітала ведуча Валентина Сергієнко. У цей день діти з особливими потребами отримали солодощі від виконкому Царичанської громади та Гошгара Мухтарова. Священики округу отець Сергій та отець Діонісій вручили образи Віфліємської ікони Божої Матері. З найкращими побажаннями до діток звернулися начальник соціально– гуманітарного відділу громади Юрій Липка та представник депутата обласної ради Людмила Костенко. Учениці Царичанської опорної школи, вихованці гуртків БДЮТу Віка Гавриленко та Наташа Казнадій отримали грамоти за активну творчу діяльність. До речі, на заході була представлена чудова виставка робіт гуртківців з особливими потребами. Наташа займається в гуртку «Вишивка», а Віка — у студії сучасного дизайну. Як розповіла керівник гуртка Марина Крупко, Віка встигає все. Дівчинка і добре навчається в школі, і багато працює над своїми роботами. На виставці представлені її поробки, виконані різною технікою. Фантазія дитини вражає.
Присутні на заході переглянули чудовий концерт, який підготували вихованці БДЮТу та школи естетичного виховання. Звучали пісні, виконувалися танці, грали на бандурі та клавішних інструментах. Спеціальними гостями на заході були учасники Дніпровського відділення міжнародної спільноти свідомості Крішни. Гурт «Радге — шьям» майстерно, у яскравих костюмах демонстрував індійські танці, а козак Сіромаха виконував українські балади в супроводі старовинного інструменту фізгармонь (звучить як маленький орган). Козак Сіромаха — це позивний чоловіка, який воював у АТО. Згодом позивний перейшов у сценічний образ. Духовне ім’я козака — Суніл Мохан Дас. Артист вважає, що в українській та індійській культурі багато спільного, культури тісно пов’язані. Крім виконаної пісенної композиції, Сіромаха завзято виконував танці, зокрема із шаблями. Колектив Крішни кожного присутнього пригостив індійськими солодощами.
Міжнародний день людей з інвалідністю — це не свято. Це день звіту про те, що суспільство зробило для створення умов рівних можливостей для людей з особливими потребами. Дуже добре, що в Україні багато тих, хто допомагає таким людям не для галочки, а від щирої душі. Вони «бачуть серцем». І це тішить.