Вхід | Реєстрація

Сміттєвоз уже є, на черзі — контейнери та сортувальна станція

Сміттєвоз уже є, на черзі — контейнери та сортувальна станція

Бутенківська об’єднана громада є першою і поки що єдиною в Кобеляцькому районі. До річниці створення громади бутенківці отримали своєрідний подарунок від держави. За рахунок коштів, що надійшли у вигляді субвенції, місцева влада придбала автомобіль для вивезення побутових відходів.

Бутенківська об’єднана територіальна громада була створена в жовтні 2017 року в результаті об’єднання Бутенківської та Дрижиногреблянської сільських рад. Потрібно зазначити, що ця громада може із повним правом претендувати на своєрідну унікальність. Справа в тому, що згідно із перспективним планом створення громад, прийнятим на виконання закону України «Про добровільне об’єднання громад», її взагалі не мало бути на мапі України. Бутенківська сільрада, теоретично, мала стати частиною великої Кобеляцької міської громади. Можливо — Білицької селищної.

Але тодішній сільський голова Микола Скрильник, при підтримці депутатського корпусу та Кобеляцької райдержадміністрації, у особі її голови Таміли Шевченко, зумів довести керівництву Полтавської облдержадміністрації, що Бутенки теж можуть претендувати на статус спроможної громади. А потім, після довгих кількамісячних перемовин, умовив жителів сусідньої Дрижиногреблянської сільради прийняти пропозицію про об’єднання.

У жовтні 2018‑го виповнився рік з моменту створення об’єднаної Бутенківської громади. Таким подарунком до цієї дати стало придбання потужного автомобіля для вивезення твердих побутових відходів. Кошти для того, щоб купити сміттєвоз, були отримані у вигляді субвенції, наданої Урядом. Як відомо, Кабмін виділяє своєрідні «підйомні» на розвиток інфраструктури всім без виключення новоствореним об’єднаним громадам. Не стали виключенням і Бутенки. У 2018 році громада отримала на розвиток своєї інфраструктури 1 мільйон 850 тисяч гривень. Гроші надійшли згідно Постанови Кабміну №200 від 16 березня 2016 року. Спеціальна комісія при Мінрегіонбуді розглянула лист-заявку Бутенківської громади і затвердила виділення цих коштів.

Як розповідає Ігор Федь, заступник голови об’єднаної територіальної громади, було два варіанти використання цих коштів. Один із них — будівництво водогону в селі Вишневе. Але від впровадження цього проекту в поточному році вирішили тимчасово відмовитися. Причина — обмаль часу для виготовлення відповідної документації і проходження експертизи. Водогін збудують уже в 2019 році.

Перевагу віддали придбанню великовагового автомобіля для вивезення відходів та контейнерів для їх збору. Сесія громади прийняла програму поводження із твердими побутовими відходами, розраховану на три роки. Була розроблена і погоджена схема руху сміттєвоза та місця, де будуть розміщені контейнери. Ігор Федь пояснює:

— Ми намагалися максимально врахувати питання логістики, географічну специфіку нашого регіону. Так, приміром, не випадково ми придбали автомобіль ємністю саме 9 кубометрів. Можна було купити й більший сміттєвоз. Але він не зміг би ефективно маневрувати у вузеньких бутенківських провулках. Також ми дивилися, де в нас уже є готові заасфальтовані майданчики для встановлення контейнерів.

Для початку вивозити відходи новим автомобілем почнуть у Бутенках, Бережнівці, Вітровій Балці, Вишневому і Дрижиній Греблі.

Гроші на покупку автомобіля почали надходити на рахунки громади в травні 2018 року. Їх виділяли кількома траншами. Що, до речі, на думку керівництва громади, не зовсім ефективно. Та, зрештою, 27 листопада потужний сміттєвоз на базі автомобіля МАЗ був придбаний. Його купили після проведеного тендеру в кременчуцької фірми «Альфатекс». Його вартість склала 1 мільйон 494 тисячі гривень. У першій декаді грудня відбудеться тендерна закупівля контейнерів для збору відходів. Планують купити 40 контейнерів, орієнтовною вартістю 8,5 тисячі гривень за один. Наступним кроком із впровадження системи цивілізованого збору й утилізації побутових відходів має бути встановлення станції з їх сортування. ЇЇ вартість у поточному році становить майже мільйон гривень. Це не лише виробниче приміщення, а й обладнання, що дозволяє частину відходів сортувати в автоматичному режимі.

Як розповів усе той же Ігор Федь, уже й місце для встановлення станції знайдене. Територія колишньої тракторної бригади відповідає всім екологічним та санітарним вимогам. Щоправда, є й проблема. Тракторна бригада є частиною майнових паїв колишнього колгоспу. Тому існують певні юридичні казуси, що утруднюють процес її викупу.

Зараз у Бутенках розробляють калькуляцію тарифу на вивезення відходів. Слідкувати за порядком на майданчиках для збору відходів і контролювати процес їх вивезення буде інспектор з благоустрою.

Усього ж Бутенківській громаді необхідно встановити 90 контейнерів у різних населених пунктах. Враховуючи їх вартість та проведення додаткових робіт з облаштування майданчиків, це обійдеться бюджету в суму, не меншу, ніж півмільйона гривень. Тому загальна вартість створення справжньої системи зі збору і сортування відходів може скласти 4 мільйони. Але в результаті жителі громади отримуватимуть послуги, яких в районі ще не надає ніхто. Адже сортувальна станція, що нібито існує в Кобеляках, є такою виключно на папері.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
1. zemlyak / 16 грудня 2018, 12:00
молодці бутенківчани . зараз так мало позитивних новин. так тримати!
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації