Критичної ситуації на Полтавщині поки що не має, заспокоює заступник голови ОДА Андрій Баранов, який очолює обласний штаб з ліквідації надзвичайних ситуацій. Однак, уже внаслідок негоди деякі населені пункти підтоплені – Крюківський район у Кременчуці, село Дмитрівка поблизу Комсомольська та Баранівка Шишацького району. Загалом же під час весняної повені затопить тих, хто живе в межах русел Псла, Сули, Ворскли та інших річок. А це приблизно по 7-15 населених пунктів у кожному районі.
Гроші на ліквідацію підтоплення шукатимуть у резервному фонді. Спочатку виділять хоча б 350 тисяч гривень «Полтававодгоспу». Зараз вони перевіряють справність гідротехнічних споруд. Та навіть дороги до них не скрізь розчищені. Через підтоплення деякі ділянки доріг між селами будуть непроїзними один-два тижні. Районні штаби повинні стежити, щоб на річках не виникали затори через повалені дерева, бо наслідки подібних явищ – це миттєвий підйом рівня води.
З районів же звітують: наприклад, у Комсомольську лише 3 човни та 2 катери, у Лубенському, Оржицькому, Машівському, Семенівському та Решетилівському районах по 1 човнові, а у Гребінківському та Шишацькому їх взагалі немає. Хоча після спілкування по селектору з’ясувалося: плавзасоби у районах є, просто вони приватні, тож у офіційних документах їх і не враховували. Але коли мова йде про людські життя, форма власності значення не має, зазначив Андрій Баранов. Тож, уже наступного дня на колегії він чекає детальних звітів про готовність до повені.