Багатьох людей, які спостерігають за процесом створення об’єднаних територіальних громад, цікавить питання збільшення витрат на утримання виконавчого комітету. Побутує думка про те, що у громадах витрачають на утримання чиновників більше, аніж у сільських радах. Редакція вирішила перевірити цю інформацію.
Тим більше, що Павло Гунжель, який завзято критикує керівників Бутенківської громади, неодноразово заявляв, що тамтешня влада витрачає майже дев’ять мільйонів гривень на заробітну плату та преміювання чиновників. Зокрема востаннє про це йшлося у статті під назвою «Боротьба триває».
Редакція «ЕХО» вирішила перевірити скільки ж у Бутенках витрачають на утримання чиновницького апарату насправді. Адже Павло Олександрович у своїй публікації не назвав джерело інформації, якою оперує.
Тому ми звернулися до керівництва Бутенківської громади із проханням надати офіційну інформацію ( за її достовірність чиновники несуть відповідальність). Паралельно, користуючись інформацією із відкритих джерел ( офіційні сайти органів місцевого самоврядування) для наочності перевірили у скільки платникам податків обходиться утримання виконавчих комітетів Кобеляцької міської та Білицької селищної рад. Там, як відомо, об’єднані громади не створені. І вирахували процентне співвідношення доходної частини бюджетів названих органів місцевого самоврядування та витрат тна утримання виконавчого комітету. Тут потрібно зробити важливе уточнення. По-перше, ми брали до уваги виключно фонд заробітної плати, не враховуючи витрати на енергоносії, канцтовари тощо. По-друге, потрібно уточнити, що до складу виконкому на який йдуть витрати, зачисляють не лише чиновників, а й сторожів та прибиральниць.
Отже, у виконкомі Бутенківської ОТГ зараз працюють 27 чоловік. Бюджет громади за неповний 2018 рік склав у доходній частині 19 мільйонів 209 тисяч гривень. Фонд заробітної плати – 4 мільйони 862 тисячі або 25,3% від доходу, отриманого громадою.
У Кобеляцькій міськраді редакція нарахувала 19 працюючих. Бюджет Кобеляк згідно із плановими надходженнями на 2018 рік має скласти 8 мільйонів 200 тисяч гривень. Фонд заробітної плати – 2 мільйони 320 тисяч гривень або 28,2 відсотки.
У виконкомі Білицької селищної ради разом із сторожами та прибиральницею працюють 14 чоловік. Бюджет селища на 2018 рік становить 7,5 мільйонів гривень. На зарплату із нарахуваннями витратили майже 2 мільйоні або 26,6 %.
Неупереджені цифри засвідчують, що попри суттєве зростання кількості чиновників у Бутенківській ОТГ, відсоток витрат на утримання чиновницького апарату виявився найменшим. Найбільше «на себе» витрачають у Кобеляцькій міській раді. Білики – посередині. Але тут потрібно враховувати, що наступного року у зв’язку із припиненням діяльності підприємства «Сільські традиції», доходи селищного бюджету суттєво зменшаться. Білики зароблятимуть лише 5,7 мільйона гривень. І в разі, якщо фонд заробітної плати у селищній раді залишиться на сьогоднішньому рівні, частка витрат на утримання виконкому зросте до 35 відсотків.