Під час чергової сесії Кобеляцької міськради депутати озвучили кілька питань стосовно можливої небезпеки для довкілля, що може виникнути в місті.
Депутат Віктор Фесюра запитав, чи знає керівництво міста про те, що агрофірма «Добробут» планує зберігати на комбікормовому заводі, що поряд із Кобеляками, рідкі добрива, котрі містять аміак. За його словами, чутка про це неабияк збурила громадськість у сусідньому селі Підгора. Там навіть зібрання місцевих жителів відбулося.
Аміак, амоніак, NH3 — неорганічна сполука, безбарвний газ із різким задушливим запахом, легший за повітря, добре розчинний у воді. Одержують каталітичним синтезом з азоту і водню під тиском. Використовують переважно для виробництва азотних добрив, вибухових речовин і азотної кислоти. Рідкий аміак використовується в холодильних установках. Водний розчин аміаку (нашатирний спирт) застосовується в медицині.
При неправильному зберіганні чи застосуванні аміак може пошкоджувати дихальні шляхи та шкіру людей. Він має дуже задушливий запах.
Для того, щоб розібратися в ситуації, редакція звернулася до Анатолія Таранушича, який займає відповідальну посаду в керівництві агрофірми «Добробут». Анатолій Олексійович одразу запевнив, що всі побоювання не мають під собою ніяких підстав. Він сказав:
— З приводу розміщення добрив на комбікормовому заводі ми провели зустріч із громадою села Підгора. Люди висловили свою думку. Вони — проти. Ми проти їх волі не підемо. Все. Поширювати чутки не потрібно, небезпеки для Кобеляк, міста, у якому і я живу, немає.
Окрім того, під час сесії була озвучена інформація про те, що із території Бутенківської громади в місто возять рідкі нечистоти із каналізаційної системи. Нібито у когось у Бутенках є договір із «Полтававодоканалом» — підприємством, яке обслуговує каналізаційну систему Кобеляк та відповідні очисні споруди. Пролунала така думка:
— Бутенки возять свої нечистоти в Кобеляки і нічого не платять місту. А у нас смердітиме.
Коментував Ігор Федь, заступник голови Бутенківської ОТГ. Він пояснив:
— У нашого комунального підприємства немає ні відповідної техніки, ні реєстрації на проведення такої діяльності. Не знаю, звідки виникли такі чутки. Можливо, хтось із приватних підприємців і возить нечистоти на кобеляцькі очисні споруди. Але якщо у них є договір із «Полтававодоканалом», то вони мають право це робити.
Отже, ні Бутенки, ні «Добробут» кобеляцькому довкіллю не загрожують. Але будемо принюхуватись. Про всяк випадок.