Вхід | Реєстрація

«Показники розвитку економіки України могли бути значно кращими»

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Асадчев, підсумовуючи результати соціально-економічного розвитку Полтавщини, відзначив, що загальна ситуація по Україні могла б бути значно кращою, аніж ми маємо сьогодні, якби центральний Уряд не припустився провальних помилок у макроекономіці та роботі із публічними фінансами .
За його словами, не варто списувати ситуацію у державі винятково на світову кризу, адже вона, по-перше, не мала настільки глибинного характеру, а по-друге, лише дотично торкнулася української економіки.
— Реальна ситуація в європейських країнах показала, що падіння валового продукту в цілому по Європі склало близько одного відсотка. Такі країни, як Польща, скажімо, взагалі спрацювали з прибутком. Окремі країни СНД також спрацювали з прибутком — приміром Азербайджан. Найбільше падіння, у світі, напевне, було отримане в Україні, — зазначив голова Полтавської облдержадміністрації.
За словами Валерія Асадчева, Уряд взяв курс на підтримку населення, а не вітчизняної економіки. В результаті, не вдалося ані захистити населення, ані підтримати економіку, яка зазнала колосального падіння. 
— В Кременчуці Прем’єр-міністр України заявила, що державний борг України складає 42% ВВП. Хочу нагадати, що до приходу Юлії Володимирівни цей борг складав менше 20%. Валовий дохід України дорівнює приблизно одному трильйону гривень. Отже запозичень було взято на 220 мільярдів гривень. Виникає питання: де ділись ці гроші? Я не можу звести баланс. Більше того, я розумію, коли із 220 мільярдів гривень 20 віддали ПДВ — це свята справа. Але їх не віддали. Я розумію, коли з цих запозичень підтримали місцеві бюджети. Їх теж не підтримали. І з усіх бюджетів через Казначейство ще забрали 7 мільярдів гривень, — зазначив голова ОДА.
У той же час, фінансові вливання коштів у реальний сектор, за його словами, дозволили б мінімізувати наслідки кризи для економіки країни.
Для прикладу Валерій Асадчев назвав галузь дорожнього будівництва. 
— Сьогодні стан доріг — це стан економіки України, — наголосив голова Полтавської ОДА, тоді, як, за його словами, державні програми дорожнього будівництва дозволили б створити так званий ефект мультиплікатора і дати поштовх для розвитку багатьох суміжних галузей. 
Також Валерій Асадчев нагадав про програму будівництва доступного житла, яка б дозволила мінімізувати кризу у будівельній галузі і забезпечити українців відносно дешевим житлом. Але Уряд, за його словами, продовжив будувати елітне житло для більш заможної категорії громадян, що й призвело до падіння цього сектору економіки.
Абсолютно проігнорував Уряд і такий механізм підтримки промислових підприємств, як державне замовлення.
— Той же Крюківський завод і «КрАЗ», отримавши державне замовлення, могли б абсолютно безболісно прожити кризовий рік, — констатував керівник області, відзначивши, що натомість держава заборгувала підприємствам значну суму ПДВ, позбавивши виробництво життєво необхідних обігових коштів.
Валерій Асадчев прогнозує, що новому Президенту буде вкрай нелегко виправляти економічну ситуацію в державі, тим більше, що, за його словами, дуже небагато людей в Україні розуміють реальний стан речей і знають, що в цих умовах робити.

Автор: Євген ЛОПУШИНСЬКИЙ, прес-служба Полтавської облдержадміністрації


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
25 лютого 2010, 09:36 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації