П’ять громад: ще один крок до рішення

П’ять громад: ще один крок до рішення

Полтавська обласна рада прийняла рішення про затвердження Перспективного плану формування територій громад Полтавської області. У принципі, це можна вважати черговим кроком до адміністративного об’єднання діючих сільських рад у Кобеляцькому районі.

Закриваючи останню в цьому році сесію Кобеляцької районної ради, її голова Володимир Кішінський висловив сподівання, що депутати плідно працюватимуть і в році наступному. У той же час, деякі заяви та рішення депутатів Верховної Ради України та Полтавської обласної ради свідчать про те, що процес майбутнього укрупнення районів та створення громад шляхом не добровільного об’єднання, а адміністративного рішення, не зупиняється. Про те, що в парламенті зареєстрований законопроект під назвою «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області», газета «ЕХО» уже повідомляла. Одним із його авторів є екс-очільник Нових Санжар Андрій Река. Окрім того, днями обласна рада затвердила черговий Перспективний план формування громад у Полтавській області. І там чітко вказаний перелік спроможних громад. При цьому, потрібно чітко усвідомлювати, що в разі, якщо ці громади будуть створені, то Кобеляцький район як адміністративно-територіальна одиниця відійде в історію, залишившись лише на старих географічних картах.

Безумовно, і названий законопроект, і Перспективний план не є документами остаточної дії. Вони на сьогоднішній день більше схожі на декларації про наміри. Але, як кажуть у народі, диму без вогню не буває. І цілком ймовірно може бути, що 2019 рік стане останнім в історії як Кобеляцького району, так і районної ради. Натомість розпочнуть свою діяльність нові райони із центрами у Полтаві, Кременчуці, Лубнах і Миргороді та громади.

Звичайно, необхідно враховувати, що у зв’язку із тим, що в 2019 році Україна увійде в процес виборів, який триватиме аж до осені, створення районів і громад може дещо відтермінуватися в часі. Але заява про наміри прозвучала.

Отже, на території сучасного Кобеляцького району планують створити п’ять громад. Одна з них — на базі вже діючої Бутенківської ОТГ. Чотири інші можуть об’єднати адміністративним методом навколо Кобеляк, Біликів, Озір та Вільховатки.

Редакція «ЕХО» вирішила поінформувати своїх читачів про конфігурацію потенційних громад та їх фінансову потужність. Аналіз ми робили, спираючись виключно на Перспективий план, прийнятий Полтавською обласною радою.

Як і можна було очікувати, найбільшою за територією, кількістю мешканців та сумою власних податкових надходжень стане Кобеляцька міська громада. До її складу, окрім міста, увійдуть Кунівська, Золотарівська. Підгорянська, Бродщинська, Іванівська, Канавська, Сухинівська, Красненська та Лебединська сільські ради. Кількість жителів громади — 16 233. Розрахунковий обсяг отриманих доходів — 60 мільйонів 897 тисяч гривень. Це — не враховуючи субвенцій із державного та обласного бюджетів. На одного жителя припадає 3751 гривня власних доходів.

Білицька об’єднана селищна громада. Навколо Біликів об’єднають Жуківську, Червоноквітівську та Чорбівську сільради. Населення громади — 7342. Бюджет — 19 мільйонів 947 тисяч. На одного мешканця громада зароблятиме 2716 гривень.

Бутенківська об’єднання громада. Вона вже діє і створена в результаті добровільного об’єднання Бутенківської та Дрижиногреблянської сільрад. До неї приєднають Марківську сільську раду. Кількість мешканців — 4694. Бюджет — 30 мільйоні 34 тисячі гривень. На одну людину планують отримувати 6398 гривень власних податкових надходжень.

Вільховатська об’єднана громада. Центр — Вільховатка. До неї приєднають Василівську, Дашківську, Орлицьку, Придніпрянську сільради. Населення — 5527 жителів. Бюджет — 14 мільйонів 787 тисяч гривень. На одного мешканця — 2675 гривень.

Озерянська об’єднана громада. До Озір приєднають Григоро–Бригадирівську, Світлогірську, Шенгурівську, Лучківську та Комендантівську сільські ради. Населення — 7578 жителів. Бюджет — 26 мільйонів 245 тисяч гривень. На одного жителя припаде 3463 гривні.

Отже, якби об’єднання відбулося 1 січня 2019 року, то потенційно найбагатшою є Бутенківська громада, найбіднішими — Білицька та Вільховатська.

Таким є потенціал можливих громад на старті. А далі все залежатиме від них самих, від того, хто їх очолить і ще від десятків чинників.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

30 грудня 2018, 09:06 | Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації