Депутати райради буквально «засипали» представника прокуратури запитаннями і претензіями. А потім навіть не проголосували за те, щоб прийняти до відома його звіт.
Під час чергової сесії Кобеляцької районної ради депутати мали заслухати звіт тимчасово виконуючого обов’язки прокурора Кобеляцької місцевої прокуратури Ігоря Степаненка. Він мав розповісти про результати діяльності прокуратури на території Кобеляцького району.
Тільки-но представник прокуратури піднявся на трибуну, як депутат Анатолій Таранушич запропонував одразу розпочати із запитань. Їх, запитань, виявилося чимало. Як і претензій до роботи відомства, які озвучили депутати.
Розпочав Володимир Жуков. Він одразу нагадав про долю кримінальної справи щодо затримання справжньої банди грабіжників, які орудували на території Кобеляцького району. У квітні поточного року зловмисників завдяки діям жителів Бутенок та працівників поліції таки вдалося затримати. Але згодом суд прийняв рішення про те, щоб фактично випустити чоловіків на волю, обмежившись умовним строком. Більше того, їм повернули і автомобіль, на якому злодії їздили «на діло». Це викликало неабияке обурення серед мешканців Кобеляцького району. Жуков, згадавши про це, наголосив:
— Бандитів, які вчиняли злочини, стріляли в людей, правоохоронні органи відпускають, а законослухняні громадяни не відчувають себе захищеними. Якщо поліцейські не зібрали достатньо доказів, то що ж робила прокуратура?
Депутати нагадали прокуророві і про затриманих людьми, а потім відпущених на волю злодіїв у Біликах, і про пограбування пошти в Орлику.
Депутат Антонов згадав про те, як він сам став жертвою шахраїв. За його словами, минув рік після того, як була порушена кримінальна справа, але його навіть не інформують про її хід. Прокурор запитав, чи звертався Антонов з цього питання до його колег у письмовій формі. Той відповів, що не звертався.
Ігор Степаненко резюмував:
— Як же можна говорити про бездіяльність, якщо до нас не зверталися.
По всіх заданих питаннях Ігор Степаненко пообіцяв розібратися і вжити заходів.
А під час голосування виявилося, що районні обранці не набрали достатньої кількості голосів навіть для того, аби прийняти звіт прокурора до відома. Голосували двічі. Цікаво, що після цього, при розгляді інших питань повістки денної, голосів у залі вистачило.