Грип виявили у дитини з Дрижиної Греблі та пенсіонера з Кобеляк

Грип виявили у дитини з Дрижиної Греблі та пенсіонера з Кобеляк

Минулого тижня медики зареєстрували в Кобеляцькому районі два перші випадки гострої вірусної інфекційної хвороби. Відповідно до лабораторних досліджень, дитина і дорослий захворіли на грип типу А.
Згідно повідомлення Центру громадського здоров’я МОЗ України, захворюваність на грип та ГРВІ в Україні на 6,7 відсотка перевищує епідемічний поріг. Зареєстровано два летальні випадки від грипу.

У області продовжується ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, але показник залишається нижчим епідпорогового. Найбільше хворих у Полтавському, Карлівському та Шищацькому районах, містах Полтава і Миргород. На цих територіях показники перевищили епідпорогові значення.
У зв’язку зі значною відсутністю учнів через хворобу в області закриті 16 шкіл.

Як розповіла керівник Кобеляцького міжрайонного лабораторного центру Валентина Семиног, за 51‑й тиждень в районі захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції, у порівнянні з попереднім тижнем, знизилася на 31 випадок. Показник нижчий епідпорогового на 47 відсотків. За тиждень у районі на ГРВІ захворіли 151 особа, у тому числі діти віком до 17 років — 104 (школярів — 60, дошкільнят — 23). Захворюваність серед дітей, у порівнянні з попереднім тижнем, знизилася на 20 випадків.

Узагальнений аналіз свідчить, що найбільша кількість зареєстрованих випадків ГРВІ — у Кобеляках (46 чоловік), Біликах (33), Бутенках (25). Найнижчі рівні захворюваності реєструються в Іванівській та Дашківській дільницях (по 1 випадку). У Шенгурівській дільниці випадки захворювань на ГРВІ не реєструвалися.

Із початку епідсезону на гострі респіраторні вірусні інфекції в районі захворіли 1986 чоловік, з них дітей віком до 17 років — 1423.

Минулого тижня зареєстровані два перші лабораторно підтверджені випадки грипу А. Захворіли дитина з Дрижиної Греблі та пенсіонер із Кобеляк. Також зареєстровано 9 випадків вітряної віспи (Орлик, Дашківка, Бутенки, Кобеляки).

 

Мати і двоє дітей захворіли на кір

Зі слів Валентини Семиног, медики виявили два випадки кору (мати та дитина з однієї сім’ї) в Придніпрянському.

— Ситуація з кором украй небезпечна, — говорить лікар. — Коли на початку року юнак, який навчався в Одеському військовому училищі, захворів на цю інфекцію, він устиг заразити 20 чоловік. Сталося це через те, що хворий одразу не був госпіталізований і вільно відвідував лікарню. Щодо сім’ї з Придніпрянського, то тут ситуація наступна. Дитина захворіла на кір, коли перебувала у санаторії в Солотвино Закарпатської області. Від неї вірус уразив і матір. У сім’ї проживає ще одна дитина, котра до останнього відвідувала школу і контактувала з іншими. У неї медики теж діагностували кір. Зараз сім’я лікується в Кам’янському.


Автор: Ігор Бабаєв

28 грудня 2018, 15:28 | Кобеляки | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації