Лід скрізь: і під ногами, і вгорі

Лід скрізь:  і під ногами, і вгорі

Зима, як відомо, приносить із собою як радісні моменти, так і нові проблеми. І мова йде не лише про платіжки за спожитий газ, які суттєво «поважчали». І не лише про непроїзні дороги. Проблеми, причому дуже серйозні, можуть виникнути і у звичайних пішоходів.

Проблеми виникають у жителів Кобеляк та інших населених пунктів району. Усі ми, на жаль, звикли до того, що комунальні служби працюють, м’яко кажучи, не ідеально. У основному на цей факт люди звертають увагу, йдучи по слизьких тротуарах і щохвилини ризикуючи послизнутись, упасти і травмуватися. Але уважно дивлячись собі під ноги, пішоходи часто забувають піднімати погляд угору. А там причаїлася не менша небезпека. Мова йде про льодяні бурульки, що звисають з дахів будівель.

Безумовно, для більшості населених пунктів Кобеляцького району небезпека бути травмованими бурульками менша, аніж, скажімо, у полтавців. Причина проста — у нас набагато менше багатоповерхових будівель. Саме на них, на багатоповерхівках, бурульки виростають до гігантських розмірів. У нас містечко, селище і села, в основному, забудовані одноповерховими будинками. Станом на 9 січня до медиків за допомогою не звертався жоден постраждалий від падіння бурульки.

Але і кобелячанам буде незайвим дізнатися про причини утворення бурульок.

Причини утворення бурульок на дахах

  • Погана теплоізоляція стельових перекриттів. Якщо в будинку холодне горище і стеля погано утеплена, тепле повітря, яке йде з приміщення, відразу потрапляє на покрівлю, через що нижній шар снігу починає танути. Це призводить до появи бурульок на карнизах і водостоках.
  • Погана вентиляція горищного простору. Якщо на холодному горищі погано влаштована система вентиляції, то через різницю температур всередині і зовні сніг починає танути.
  • На теплому даху неправильно зроблений покрівельний пиріг. Відбувається витік тепла з приміщення, і якщо товщина теплоізоляційного шару недостатня, сніг починає активно танути.
  • Природні чинники. Під час відлиг або з наближенням весни покрівельний матеріал нагрівається на сонці і відбувається природне танення снігу, при зниженні температури вода замерзає і з’являються бурульки.
  • Порушення роботи системи водовідведення. При засміченні водостоків волога не встигає відводитися і виливається за межі жолобів, де відразу ж перетворюється в бурульки.
  • Неправильна експлуатація. Якщо на холодному горищі закриваються вентиляційні канали або встановлюються прилади, що випромінюють тепло (кондиціонер, труби опалення), відбувається місцевий нагрів покрівельного матеріалу.

 

Що робити?

Ні для кого не є секретом, що ні в міських, ні в будь-яких інших комунальників немає ані обладнання, ані спеціальних навичок для того, щоб боротися з бурульками на дахах. Тим більше, що відповідальність за несвоєчасне видалення льоду і снігу з дахів несуть їх власники або балансоутримувачі. За це навіть штрафи є — від 1360 до 1700 гривень. Але за всю історію Кобеляччини не відомо про випадки, коли б когось штрафували.

Отже, сподіватися можна лише на себе. Так що, ідучи слизьким тротуаром, не забувайте і підіймати очі вгору. Особливо, проходячи повз багатоповерхові будівлі. Перефразовуючи відомий вислів, «порятунок пішохода — справа самого пішохода».


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


10 січня, 11:30 | Кобеляки | Суспільство
Loading...

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації