Законодавством передбачено надання з 1 січня допомоги особам, які доглядають за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлена інвалідність.
Допомога призначається одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків‑вихователів, опікуну, піклувальнику, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів зазначених захворювань.
Допомога призначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня — 1497 гривень) та виплачується на кожну хвору дитину незалежно від одержання інших видів державної допомоги.
Підставою для призначення допомоги є довідка про захворювання дитини, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу за затвердженою Мінохорони здоров’я формою.
Для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за місцем проживання (за умови пред’явлення оригіналу паспорта або іншого документа, що посвідчує особу) подаються:
- заява законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною, за формою, встановленою Мінсоцполітики (заповнюється безпосередньо в управлінні соцзахисту);
- довідка лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу про захворювання дитини;
- оригінал та копія свідоцтва про народження дитини;
- документ, що підтверджує повноваження усиновлювача, опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків‑вихователів.
Допомога призначається з дня звернення за її призначенням і виплачується протягом шести місяців. Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідки про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинення.