Вхід | Реєстрація

У кожен дім по сонячній електростанції

У кожен дім по сонячній електростанції

Сьогодні майже нікого не можна здивувати сонячними батареями. Люди активно використовують ці прилади, за допомогою яких сонячна енергія перетворюється в електрику.

І на це є ряд вагомих причин. По-перше, це природній і екологічно чистий метод, який не забруднює навколишнє середовище. По-друге, панелі працюють і при хмарній погоді, оскільки акумулятор влаштований так, що здатен накопичувати енергію за сприятливих умов, коли сонячно. По-третє, сонце — невичерпне джерело енергії. По-четверте, сонячна електростанція встановлюється достатньо просто. Вона не займає значну територію і коштує недорого. Фактично кожен власник приватного будинку може дозволити собі придбати сонячну електростанцію. А витрачені кошти окуплять вже за п’ять років. При цьому далі станція постійно заощаджуватиме сімейний бюджет. Придбати сонячну електростанцію та все необхідне обладнання можна за посиланням https://joule.net.ua/ua/catalog/sonjachni-batarei У інтернет-магазині "Joule" клієнтам допоможуть не лише з вибором обладнання, а й спроектують майбутню станцію і встановлять її.

 

У Ліщинівці сонячну енергію використовують уже 10 років

У 2010 році в тижневику вийшла публікація "Сонячні батареї окупляться через 5 років". У ній автор розповідав, що в медично-соціальній установі "Ліщинівський будинок-інтернат" почали використовувати сонячну енергію. Керівник установи Анатолій Шкарбан вирішив установити колектори на пральному комплексі. Сонячні батареї гріють воду, яку далі застосовуватимуть для прання і купання.    

Керівник інтернату зізнавався, що не очікував такого ефекту від колекторів. Адже для нагрівання води вони перестали користуватися газом. Сонячні батареї прогрівають воду до сорока градусів. Такої температура достатньо для того, аби можна було прати.

Оскільки установа була першою в області, де почали використовувати енергію сонця, Анатолій Шкарбан з колегами постійно перестраховувались. Аби взимку вода в колекторах не замерзла, було вирішено підключити їх до системи опалення, що обігріває всю установу. Тоді роль сонячних батарей на себе візьме газова міні-топкова.

Керівник будинку-інтернату планував в рази скоротити використання газу у весняно-літній період. Для цього приміщення мали освітлювати і обігрівати за допомогою альтернативних джерел.

Через 10 років банно-пральний комплекс колекторами й досі користується. Щоправда, приміщення обігрівають не сонячними електростанціями, а поки що дровами.

Та все попереду. Тим більше, що з постійним ростом цін на комунальні послуги сонячну енергію невдовзі використовуватимуть усі.


Автор: Евгений Александров
Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації