Сертифікація проходить, а бажаючих немає

Сертифікація проходить, а бажаючих немає

Принаймні, станом на 5 лютого жодному керівнику відділів освіти не відомо, щоб хтось із їх колег-початківців подав заявку на участь у проекті Міносвіти.

Відповідно до Закону України «Про освіту», у 2019‑му Міністерство освіти і науки запустило пілотну програму добровільної сертифікації педагогів початкової школи. Проект триватиме з 2019 до 2021 року. Згодом програма сертифікації має замінити традиційну атестацію. Цього року 1000 педагогів‑початківців за власним бажанням мали взяти участь у програмі. Головна вимога — 2 роки педагогічного стажу.

Учасники могли зареєструватись із 15 січня до 1 лютого на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Протягом року експерти центру оцінюватимуть знання вчителів, їхні навчальні методики та модель спілкування з дітьми. Зокрема, педагоги складуть зовнішнє незалежне тестування. Протягом листопада-грудня комісія підіб’є підсумки сертифікації.

У програмному положенні вказано, що до 1 липня кандидати мають подати е-портфоліо (відеозапис проведеного уроку чи його фрагменту). Також учитель описує заняття та оцінює власний урок за критеріями спеціальної анкети.

Головна мета нового підходу — покращити рівень середньої освіти. Адже результати учнівських ЗНО показують, що школярі отримують недостатньо знань, тобто — стара система атестації педагогів не працює. По-перше, вона проводиться раз на 5 років (сертифікацію планують проводити раз на 3 роки). По-друге, оцінюють вчителя місцеві колеги, а сертифікація передбачає незалежне тестування. По-третє, сертифікація матиме певний рівень стандартів.

Директори навчальних закладів і відділи освіти не вестимуть облік сертифікованих учителів. При цьому, педагоги, які пройшли сертифікацію, три роки поспіль отримуватимуть 20‑відсоткову надбавку до заробітної плати. Їм автоматично зараховуватиметься атестація, підтверджуватиметься категорія або присвоюватиметься наступна.

Якщо педагог не складе сертифікацію, він матиме право атестуватись і за ним зберігатиметься захищена раніше категорія. Такого вчителя не звільнятимуть і йому не зменшать зарплату. Адже сертифікація покликана заохочувати педагогів до саморозвитку.

В Українському центрі оцінювання якості освіти вказано, що станом на 1 лютого сформовано 980 реєстраційних карток-заяв.

За даними Міносвіти і науки, цього року 35 педагогів із Полтавської та 68 із Дніпропетровської областей можуть взяти участь у сертифікації. Кореспонденти тижневика дізнались у керівників відділів освіти, хто з учителів‑початківців бере участь у пілотній програмі.

Олександр Кульчинський, керівник новосанжарських педагогів, повідомив, що на ранок 5 лютого він не має інформації з приводу того, чи подавали заявки на сертифікацію його колеги-початківці.

Начальник відділу освіти Кобеляцької РДА Наталія Коваль розповіла, що на конференції вона ознайомила директорів шкіл із пілотним проектом. Та у зв’язку з тим, що педагоги реєструються для сертифікації самостійно, дані про їх кількість у відділі освіти поки що відсутні.

Серед шкіл, що підпорядковані Царичанському районному відділу освіти, початківці не беруть участь у сертифікації. У Китайгородському, Ляшківському та Царичанському відділах освіти надали відповідну інформацію.

Більшості керівників відділів відомо про добровільне оцінювання. Та вони наголошують, що сертифікація проводиться вперше, педагоги проходять її з власної ініціативи, а тому й бажаючих немає.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Loading...

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації