У понеділок редакція отримала результати опитування з приводу електоральних симпатій жителів Кобеляцького району. Стосувалося воно майбутніх президентських виборів, котрі вже не за горами.
Можливо, заголовок цієї статті декого здивує. Але він передає суть і методику опитування. Ще в минулому місяці до редакції зателефонував житель Кобеляк, який є власником магазину, де продають сантехніку та різні побутові електроприлади. Він розповів, що загорівся ідеєю провести власне опитування, яке має визначити електоральні симпатії жителів Кобеляцького району на майбутніх президентських виборах. Мовляв, телевізійним рейтингам чоловік резонно не довіряє. Окрім того, вони не враховують специфіки саме нашого регіону. А як відомо, електоральні симпатії можуть суттєво змінюватися навіть у залежності від одного чи іншого мікрорайону такого маленького містечка, як Кобеляки.
Ми одразу попередили ініціатора проведення опитування, що воно не буде на сто відсотків об’єктивним. Адже повноцінне соціологічне опитування, яке претендує на істинність, передбачає застосування наукової методики. Його потрібно проводити в різних мікрорайонах, різний час доби і серед різного за віком, статтю тощо контингенту респондентів.
У нашому ж випадку опитування проводили виключно серед відвідувачів одного магазину і на тротуарі прилеглої до нього вулиці. Його ініціатор взяв звичайний ящик із картону, виготовив 200 «бюлетенів», у яких були вписані прізвища семи кандидатів на президентську посаду. Чоловік, який цим займався, розповів, що в ході опитування стало зрозуміло, що він не зазначив прізвища кількох претендентів, які виявилися «востребуваними». І їх вписували самі респонденти.
За два тижні були опитані 200 осіб. Це були як чоловіки, так і жінки, як молодь, так і люди пенсійного віку. Результати опитування його автор надіслав на Вайбер автору статті. У розмові він зазначив:
— Я зрозумів, що люди ще не визначилися. І якби в бюлетені була графа «проти всіх», то відсотків двадцять п’ять людей поставили б «галочку» саме в ній. Із несподіванок саме для мене стала слабка підтримка Тимошенко. У моєму опитування вона щось суттєве набрала лише в останні чотири дні.
Отже, опитування серед відвідувачів магазину сантехніки показало такий результат.
- Володимир Зеленський — 61 голос;
- Петро Порошенко — 34;
- Юлія Тимошенко — 18;
- Анатолій Гриценко — 12;
- Ігор Смешко — 10;
- Олег Ляшко — 8;
- Юрій Бойко — 8;
- Олександр Шевченко — 4;
- Руслан Кошулинський — 3;
- Євген Мураєв — 1.
Ще не визначилися або не підтримують жодного кандидата 41 чоловік.
Безумовно, результати виборів можуть бути іншими. Хоча якщо чоловік проводив опитування чесно, без «підтасовки», то в Кобеляках і районі можуть проголосувати саме так. У всякому випадку, опитування, які проводила редакція «ЕХО» по місцевих та й інших виборах, у свій час майже на сто відсотків співпадали з результатами волевиявлення земляків.
Щодо остаточних результатів виборів по Україні, то вони можуть бути принципово іншими. Адже голосуватимуть не лише в Кобеляках. І не лише відвідувачі магазину сантехніки.