Нещодавно Міністерство аграрної політики повідомило, що в травні-червні цього року в Україні мають запровадити новий державний стандарт на пшеницю, що відповідатиме нормам Євросоюзу.
Проект ДСТУ пройшов дві редакції і в лютому буде розглянутий на засіданні Технічного комітету.
Як пояснили в Мінагрополітики, у оновленому стандарті пропонується зменшити кількість класів непродовольчої пшениці, що матиме позитивне значення, особливо у системі її заготівлі. Також увага надається показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна: вмістом білка та клейковини. Уперше до стандарту пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а у якості рекомендованого — значення сили борошна.
Кореспонденти «ЕХО» дізнались у місцевих аграріїв, як ці зміни вплинуть безпосередньо на їх роботу.
На думку Володимира Білоуська, голови «Асоціації фермерів та приватних землевласників», особливих змін місцеві товаровиробники не відчують. Державні стандарти відповідатимуть критеріям Євросоюзу. Це потрібно для експорту пшениці. Зміниться класифікація за показниками і нормами якості. Напевно, у відповідності до нових стандартів, будуть встановлені і ціни на зерно.
Його колеги з Новосанжарського району також висловлюють подібні думки. Вони говорять, що навіть якщо вирощене ними зерно не піде на експорт, його скуплять місцеві власники тваринних ферм. При цьому, товаровиробників більше хвилює зміна оцінки сільськогосподарських земель та перехід її з державної в комунальну власність.
Отож, можемо не хвилюватись, так як пшеницю вирощуватимуть і далі. Хіба що закупівельні ціни на неї зміняться. А разом із ними подешевшає або виросте в ціні і хліб.
Про зміни, пов’язані з проведенням адміністративно-територіальної реформи, розкажемо в наступних номерах.