Сьогодні необхідно звернути особливу увагу громадськості на загострення проблеми, вирішення якої вже тривалий час уникає Новосанжарська районна рада з райдержадміністрацією і яка найбільше турбує нашу громадську організацію. Мова йде про можливе закриття найбільшого в районі навчального закладу.
Останнє засідання постійної комісії з бюджету, майна, під головуванням депутата від БЮТу Галини Курило, і районної сесії, яка своїм рішенням намагається змусити Новосанжарську ОТГ прийняти Новосанжарський опорний заклад у власність, не продемонстрували істинну причину такого поспіху. Але зрозуміло, що і Курило, і голова райради Супрун добре знають про рішення Адміністративного суду та відкриття виконавчого провадження. А за ігнорування рішення суду, між іншим, передбачена кримінальна відповідальність.
Не дивлячись на всі політичні моменти, необхідно довести юридичну складову ситуації, яка склалася протягом минулого року. Після перевірок щодо дотримання і забезпечення техногенної і пожежної безпеки у квітні 2018 року та їх невиконання Новосанжарським НВК Новосанжарської районної ради, у травні за позовом ГУ ДСУНС в Полтавській області було відкрито адміністративну справу №816/1469/18. Під час її розглядів та апеляції ухвала набрала чинності, за якої було задоволено позов і визначено зобов’язання застосувати до Новосанжарського НВК заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі до повного усунення порушень, у тому числі виконання через відключення від електропостачання будівлі. На цей час відкрито виконавче провадження. Судячи з чинного законодавства і практики, посадовці повинні будуть виконувати рішення суду і свої посадові обов’язки.
Так як виконання рішення, судячи з судових рішень, стосується керівника навчального закладу, бо з дивних причин не залучено було засновника, третю сторону — Новосанжарську районну раду, чи уповноважений орган райдержадміністрації — відділ освіти, Микола Решетило, можливо, і зможе відтягнути цей процес. Але не припинити. Процес, як було колись сказано, пішов і він є незворотнім.
І тут виникає запитання: «Хто відповість?». Якщо Новосанжарська районна рада в особі Геннадія Супруна сподівалась з передачею будівлі Новосанжарській ОТГ уникнути відповідальності, то чиновники глибоко помилялись. Протягом року, під час розподілення бюджету і навіть на останній сесії ці посадовці більше дбали про свої установи й інтереси, аніж про НВК (ОЗ), про що свідчать документи й рішення райради у виділенні їй 550 тисяч гривень. Навіть голова Новосанжарської районної ради, перебуваючи на посаді 5 років, неодноразово мав можливість вжити заходів з фінансування закладу освіти і забезпечити безпеку здоров’я і життя дітей. Але пріоритети в Супруна вочевидь інші.
Дивує, що голова бюджетної комісії Галина Курило, яка в силу своїх обов’язків повинна була б перша на це звернути увагу і бити у дзвони, заслухати на головній комісії райради профільних заступників Новосанжарської РДА і керівника закладу освіти Олександра Кульчицького, натомість переймається тарифами селищної ради. До речі, графічна синусоїда і пік проблем з місцевими тарифами, чомусь, найбільше підвищується перед кожними виборами, у яких бере участь або кандидат від політичної сили, або сама політична сила. Тому для правоохоронних органів повинно бути очевидно сьогодні, хто порушив законодавство і поставив у таке становище навчальний заклад і хто повинен понести відповідальність через свою діяльність за статтею 367 КК України. Адже думаю, що іншим посадовцям не захочеться через таких, з дозволу сказати, діячів отримати кримінальну відповідальність за невиконання судового рішення (стаття 382 КК України). Сьогодні для посадовців уже головне не фінансування чи експлуатація будівлі, а хто отримає статтю і втратить посаду до виборів чи після виборів. Тому, коли районна рада сподівалась, що вона, ігноруючи проблему, перенесе її з хворої голови на здорову, то дуже дехто помилявся. Крім того, зараз важливо знайти вихід з положення, а не перекладати проблему на чужі плечі.