Без дозволів розорюють і пасовища, і сінокоси

Без дозволів розорюють і пасовища, і сінокоси

Начальник відділу агропромислового розвитку Тетяна Чердак розповіла про результати  аудиту з використання в Кобеляцькому районі земель сільськогосподарського призначення.

Під час проведення перевірки було виявлено ряд порушень земельного законодавства. Зокрема, не посвідчено право користування (оренди) на землі державної власності для ведення сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства; не посвідчено право власності громадян на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства; використання невитребуваних земельних часток (паїв) без відповідного розпорядження райдержадміністрації; використання земельних ділянок приватної власності без оформлення договірних відносин з орендодавцями.

Аудиторська комісія встановила, що площа ріллі в районі складає 98 500 гектарів. Із них без договорів оренди використовуються 2080 гектарів: фермерськими господарствами — 127, сільськогосподарськими підприємствами — 233, приватними підприємцями — 536, фізичними особами — 1184.

Із загальної площі ріллі майже 710 гектарів заросли чагарниками та непридатні для обробітку.

Відповідно до опрацьованих картографічних матеріалів, у районі налічується 10 483 гектари сінокосів, з яких 1364,4 використовуються без правоустановчих документів під сінокоси громадянами та 248,4 — сільськогосподарськими підприємствами. Також виявлено сінокоси, що розорені фермерськими господарствами (14,9 гектара) та підприємствами (11).

Пасовища займають площу 13 493 гектарів. Без відповідних документів худобу випасають як громадяни на території 1803,2 гектара, так і підприємства (198,1). Розорали пасовища фермерські господарства (21,4 гектара), громадяни (8,8), підприємства (6).

За результатами проведеного аудиту, значна частина земель, що використовувалися з порушенням законодавства, приведена у відповідність до законодавства:

  • 81,4 гектара землі, що використовувались без документів, виставлені на торги та здані в оренду;
  • на 116,7 гектара землі підготований пакет документів, їх внесено до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перейдуть у оренду після аукціону;
  • через земельні торги в оренду здадуть 248,4 гектара сінокосів та 191 гектар пасовищ;
  • зарезервовані земельні ділянки на площі 34,2 гектара надано учасникам АТО в приватну власність для ведення особистого селянського господарства;
  • правомірність використання земель чотирьох суб’єктів господарювання на площі 192,8 гектара вирішується в судовому порядку;
  • зареєстровано одне фермерське господарство, яке обробляє 96,2 гектара ріллі;
  • 11 громадян зареєструвалися як фізичні особи-підприємці, основним видом діяльності яких є сільське господарство та пов’язані з ним послуги.

На підставі зібраної робочою групою інформації, податківці проаналізували декларації, сплату земельного та прибуткового податку громадянами, які самостійно обробляють землі. У результаті проведеної роботи 69 громадян сплатили 398 600 гривень орендної плати за земельні ділянки, на які виготовляються документи, 52 громадян подали декларації про майновий стан та доходи, направлено 273 запрошення громадянам Красненської, Марківської та Григоро-Бригадирівської сільських рад, які не подали декларацій.


Автор: «ЕХО»


16 березня, 10:16 | Кобеляки | Суспільство
Loading...

1. Slavko / 20 березня, 09:37
Порушники – це ті, хто не дає на лапу Тамілі і Калюжному
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації