Мешканці Василівки проти хімскладу

Мешканці Василівки проти хімскладу

Жителі населеного пункту вважають, що поява будівлі, де зберігатимуть вироби хімічної промисловості, несе пряму загрозу їхньому життю і здоров’ю.

У понеділок, 18 березня, у Василівці відбулася сходка, на якій мешканці села підняли питання будівництва на території колишньої тракторної бригади складу для зберігання мінеральних добрив і гербіцидів. Вони зателефонували до голови Кобеляцької райдержадміністрації Таміли Шевченко і попрохали її приїхати на сходку. Разом із керівником району прибули представники агрофірми «Добробут» Володимир Вовк і Петро Лаврик.

Селяни висловили гостям своє занепокоєння з приводу того, що без їхнього відома сільгосппідприємство реконструює одне з приміщень тракторної бригади під склад для гербіцидів. Василівчани пояснили, що поряд знаходиться колишнє русло річки Красна, де навесні утворюються болота. Також там випасають корів і обладнаний водопій для тварин. Мінеральні добрива і гербіциди можуть потрапити в ґрунт, а далі — у підземні води. І тоді отруять воду в колодязях. Адже тракторна бригада розташована за 500 метрів від приватних будинків і школи. Тому поява хімскладу несе пряму загрозу життю і здоров’ю громадян.

Крім того, учасники сходки заявили, що земля під складами знаходиться у власності сільської ради. А депутати не давали дозволу на зберігання хімікатів.

Як розповів кореспондентам «ЕХО» сільський голова Микола Блискун, сходку організували самі жителі села, оскільки він перебуває у відпустці. Тому приїхав у сільраду після їхнього дзвінка. Зі слів сільського голови, представник «Добробуту» Володимир Вовк підтвердив озвучену селянами інформацію. Він сказав, що на території бригади буде склад для міндобрив і гербіцидів. Усі необхідні документи для цього підприємство отримало. Та самих паперів «добробутівці» не надали.

Оскільки генеральний директор агрофірми Андрій Березовський перебував на момент сходки у відрядженні, Таміла Шевченко запропонувала обговорити це питання з ним, аби почути його думку з приводу ситуації, що склалася.

Після сходки активні мешканці Василівки почали збирати підписи проти відкриття хімскладу та зв’язалися з народними депутатами, аби ті стали на їхній захист.

Свій коментар редакції надав заступник директора із соціальних питань Анатолій Таранушич. Він сказав:

— На превеликий жаль, на збори нас не запрошували. Ми дізналися про них лише за 20 хвилин до початку. Тому й попрохали з’їздити Володимира Вовка і Петра Лаврика, аби на зібранні були присутні наші працівники. Та, наголошу, що вони не фахівці з цього питання. Зараз триває виготовлення всіх необхідних документів, включаючи висновки екологів. Також ми встановлюємо межі населеного пункту, аби дізнатись, кому належить земля під колишньою тракторною бригадою. У приміщеннях бригади жодних засобів захисту рослин немає. Генеральний директор готовий зустрітися з жителями Василівки щойно матиме на руках усі висновки та документи.  


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


19 березня, 11:11 | Кобеляки | Суспільство

1. ИВЕН / 20 березня, 13:06
ХА-ХА-догралися-спочатку ЗЕМЛІ продав(з відкатом) а тепер і тих хто ЗАЛИШИВСЯ витравити...
2. Slavko / 24 березня, 20:08
«Добробут» добряче підгодовує адміністрацію, вони вже там породичалися давно, нікому й даром не потрібні ті василівчани ! У кращому випадку - якусь подачку їм дадуть, щоб не гавкали, не більше ! Документи «добробутові» хутко зробили, з дурних підписи зібрали, в руки нічого не дали. Хто договір підписав - то теж собі вирок... Травіться мовчки там, сахару ще по мішку дадуть !!
3. ИВЕН / 25 березня, 08:47
Зараз триває виготовлення всіх необхідних документів, включаючи висновки екологів. Також ми встановлюємо межі населеного пункту, аби дізнатись, кому належить земля під колишньою тракторною бригадою..

Що за ББЕКАННЯ невинної овечки--(кожна проектна документація виготовляється на рішенні місцевої ВЛАДИ-яким вона надає дозвіл на виготовлення відповідної документації---потім вона проходить обговорення і (затверджується-НЕ затверджується). А ДОБРОБУТ уже виготовля ПРОЕКНУ ДОКУМЕНТАЦВЮ--
ХТО їм дав таке РІШЕННЯ (ПОТРІБНО розібратися)...
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації