Минулого тижня відбулася 49 сесія Царичанської селищної ради. На ній були присутні 18 народних обранців, які розглянули 15 питань.
Царичанська громада долучилася до Програми забезпечення громадського порядку та громадської безпеки. Програма діятиме на території громади поки що упродовж двох років. Яка головна мета цього проекту? Підвищити рівень довіри населення до роботи правоохоронних органів і забезпечити громадський порядок та громадську безпеку на території ОТГ. Це цілий комплекс заходів, спрямований на вирішення конкретних питань. Обласна рада між об’єднаними громадами розподілила кошти на цей проект у розмірі 6000000 гривень. Понад 27000 гривень з цих грошей громаді спрямують на заходи територіальної оборони. А взагалі на цей проект орієнтовно заплановано 358000 гривень. У цьому році кошти на програму використають у сумі 177800 гривень, у 2020 році — 180200 гривень. Депутати за Програму проголосували одноголосно. Зауважимо, присутні голосують електронним методом. За кілька разів уже добре освоїли систему. Головуючий на сесії керівник громади Геннадій Сумський нагадав депутатам, що в Преображенці планується відкрити опорний пункт дільничних. Місце розташування дільниці вибране через зручне сполучення сіл, тож поліцейським до місця виклику добиратися буде недалеко. Додав, що на умовах конкурсу вже є три людини, які знаходяться на навчанні та скоро приступлять до своїх обов’язків.
Друге питання черги денної стосувалося внесення змін до селищних цільових програм на поточний рік. Зміни торкнулись соціально–економічного та культурного розвитку громади, медичної галузі. Освоїти проекти заплановано за 2–3 роки. Проектів багато і вони різні. Фінансуються з різних бюджетів: державного, обласних, місцевих і на умовах співфінансування. По Царичанській селищній раді близько 28 проектів: реконструкція та капітальні ремонти дитячих садків (Лисківка і «Берізка» №4), системи водопостачання школи (мікрорайон Глинище), покрівлі Будинку дитячої та юнацької творчості, реконструкція стадіону (масштабний проект на 28 083 425 гривень), глядацьких трибун (1 905 419 гривень), стадіону опорної школи (26 802 606 гривень), капітальний ремонт тротуарів по вулиці Царичанській (300 000 гривень), міжквартальних під’їзних шляхів по цій вулиці (500 000 гривень), реконструкція культурно–спортивного комплексу (1500 000 гривень) та багато інших об’єктів. По Бабайківці заплановано освоїти 8 проектів, Прядівці — 7, Юр’ївці — 6, Михайлівці — 3. На реформування медичної галузі у цьому році планується спрямувати понад 10 мільйонів гривень. Туди входить і утримання установ, цільові заходи, переведення автомобілів на газообладнання тощо.
— На сьогодні у нас проблема забезпечення хворих на інсулін скасована. Інсулін є. Чому виникла ситуація із незабезпеченням цими ліками? Держава мало фінансувала, і не всі громади в цьому плані виділяли кошти. Тепер ситуація виправилась, — прокоментував Геннадій Сумський. Ірина Смоляга, заступник голови з економічних питань, яка доповідала по вищезазначених питаннях, повідомила про зміни в програмі для населення «Доступні ліки». Згідно інформації виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, з 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування національної служби здоров’я (НСЗУ). Тобто, буде змінено принцип фінансування програми і замість розподілу коштів у субвенції по регіонах (громадах) працюватиме єдиний платник — Нацслужба здоров’я. Гроші йтимуть з державного бюджету прямо на аптеки, які мають укласти договір з департаментами чи закладами охорони здоров’я, а після укладання договорів, НСЗУ напряму відшкодовуватиме їм вартість лікарських засобів. На переконання урядовиців, такі зміни дозволять запровадити єдині прозорі правила входження в систему для всіх — від окремих аптечних закладів до великих мереж. На сьогодні вже розроблений механізм для укладання договорів.
У ході свого виступу Ірина Смоляга розповіла про проект «Екосервіс у громаді: придбання спеціалізованої комунальної спецтехніки та інвентарю для надання послуг з благоустрою місць загального користування». Проект працює на умовах співфінансування з програмою DOBRE. Спеціалізовану техніку для потреб громади вже придбали. Сюди входить трактор, причеп, навантажувач і подрібнювач гілок, які спрямують на благоустрій громади. На спецтехніку пішло близько 900000 гривень. Необхідну громаді автовишку придбає для нас DOBRE на суму понад 2 000 000 гривень. На тракторі буде тимчасово працювати водій на умовах укладення строкового договору.